Pálené keramické škridle – poznáte ich výhody?

Ak ste stavali, alebo staviate dom pre svoju rodinu, určite ste už narazili na otázku, čím pokryť svoju novú strechu. Rozhodnutie nie je jednoduché, nakoľko trh strešných krytín je dnes už natoľko bohatý, že vybrať si spomedzi sortimentu je hotová veda. Svoje prvenstvo vo svete strešných krytín si však stále udržiavajú pálené keramické škridle. Majú totiž dlhú históriu a využívali sa na výstavbu aj niekoľko tisíc rokov pred Kristom. Aké má táto strešná krytina výhody oproti iným a prečo sa pre ňu rozhodnúť?

tašky

Postup výroby najkvalitnejších pálených škridiel

Ako sme už spomínali, táto strešná krytina sa vyrába už mnoho rokov, no od tej prvej sa samozrejme v niečom líši. Hlavný rozdiel je v spôsobe výroby. Rokmi prešiel výrobný proces rôznymi inováciami tak, aby bola škridla čo najkvalitnejšia a vydržala čo najdlhšie. Hlavnou surovinou pri výrobe je hlina. Hlina je prírodný materiál, a tak po pálených škridlách siahajú aj tí, ktorí chcú svoj príbytok postaviť z ekologických materiálov. Hlina musí byť kvalitná, pretože výsledná škridla sa musí vyznačovať čo najnižšou nasiakavosťou a pórovou štruktúrou. Hlina sa pri výrobe premiešava s vodou a ďalšími potrebnými surovinami. Keď sa z hliny vytvarujú požadované škridle, putujú do sušiarne a následne do vypaľovacej pece. Teplota siaha až do výšky 1000 stupňov celzia. Po dokončení ešte prichádza na radu skúška. Každá jedna škridla sa testuje kladivom. Aj keď je škridla na povrchu dokonalá, vnútri sa môžu nachádzať pukliny, ktoré výrazne znížia jej kvalitu.

střechy

Prečo sú pálené škridle jednotkou na trhu?

Ak sa pýtate, prečo sú pálené keramické škridle také obľúbené, tu je odpoveď. Vyznačujú sa totiž vysokou odolnosťou voči rôznym klimatických podmienkam, nízkou nasiakavosťou pri výdatných dažďoch a odolnosťou voči požiarom. Vzhľadom na ich hladký povrch, nečistoty sa na nich usádzajú oveľa menej ako pri iných typoch strešných krytín. Pôsobia tak stále čisto a novo. Pokiaľ sa rozhodnete pre tento typ škridiel, máme pre vás dobrú správu. Môžete si totiž vybrať zo širokej palety farieb a tvarov podľa vlastných predstáv. Tento typ pálenej strešnej krytiny sa vyznačuje vysokou stálosťou farieb. To znamená, že vaša strecha bude aj po rokoch vyzerať, ako keby ste ju práve dokončili.

Získajte prehľad v oblasti strešných krytín a kliknite na stránku https://krytina.sk/. Nájdite inšpiráciu, typy a triky, ako si postaviť vysnívanú strechu!