Kreatívne nápady, ako sa zabaviť doma

Každé ročné obdobie je pre kreatívne nápady vhodné. Ale hádam najviac využijeme kreatívne techniky v čase adventnom.
Čo je ich cieľom ? Prečo to máme robiť ?

korále

  • Vytvoríme si niečo vlastné
  • Dáme do toho svoj cit a myšlienku
  • Získame neopakovateľný vianočný darček
  • Strávime s deťmi pri kreatívnej tvorbe úžasné chvíle
  • Vytvoríme si domov podľa svojich predstáv

Každoročne s deťmi vyrábame vianočné ozdoby. Tento rok sme urobili červených Mikulášikov, vhodných na zavesenie na stromček, alebo vetvičku. Hlavičku sme urobili z bielej polystyrénovej guľôčky, ktorú sme si kúpili. Nakreslili sme očká, nos, prilepili fúzy z vaty a na hlavu sne z tvrdého papiera- školského výkresu vyrobili čapicu. Na papier sme prilepili rovnaké diely červeného súkna zo zvyškov doma. Vyzdobili sme ju ešte prilepením chumáčov vaty. Obe časti sme prevliekli nitkou a nechali sme voľný koniec pre zavesenie. Alebo sme urobili ozdoby z korálikov.

Starší syn vyrábal hviezdičky z LED žiaroviek. 8 LED žiaroviek pospájal do tvaru hviezdice a pripevnil z plexiskla z jednej a druhej strany okolo diód. Ako podstavec a zároveň „ uložisko „ bateriek použil zápalkovú škatuľku obalenú do alobalu. Toho roku iba svieti- nebliká, ale budúci rok má motiváciu vymyslieť takú schému, ktorá zaistí blikanie.

Vždy robíme aj perníkovú chalúpku. Doma upečieme medové pláty cesta, ktoré potom cukrovou penou zdobíme. Strechu zdobíme cukríkmi, plot robíme z tyčiniek. Viac ich zjeme ako prilepíme!
Ale takto to má byť. Ide predsa o zábavu, nie o veľdiela.

sklíčka

Babička vždy uháčkuje anjelikov, zvončeky, hviezdy a náš stromček je potom úplne iný ako u susedov. Je jednoducho náš. Krásny. V každom jednom kúsočku je predsa aj kúsok z nás.

Deti rastú a naše techniky sa zdokonaľujú. Pribúdajú nové-
Všetci si tieto chvíle užívame a neodmysliteľne patria k našim sviatkom. Tým najkrajším v roku- k vianočným !