Starý papier nevyhadzujte! Dá sa ešte efektívne využiť

Kto z nás pri vyhadzovaní starých vecí myslí na to, ako tým zaťaží našu planétu? Na svete existujú miesta, kde sa hromadia smeti z celého sveta. Zamorujú planétu a je čoraz ťažšie s nimi bojovať. Ak by sme každú vec zrecyklovali a využili minimálne dvakrát, naša príroda by nám za to určite poďakovala. Vezmime si napríklad starý papier. Bez ohľadu na to, čo všetko sa dá z neho vyrobiť, ho vyhadzujeme do koša. Napriek tomu, že digitalizácia obmedzila jeho produkciu, stále sa ním plytvá. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, ako môžete aj vy prispieť k záchrane životného prostredia.

staré noviny

Starý papier môže poslúžiť na dekorácie do bytu

Viete si predstaviť starý papier využiť lepšie ako tak, že si z neho vyrobíte krásne dekorácie, ktoré dokážu vyzdobiť každú jednu miestnosť vo vašom byte? Namiesto toho, aby ste každý rok nakupovali nové vianočné ozdoby, ktoré sa vám o rok už nebudú páčiť, vyskúšajte si vyrobiť vlastné zo starého papiera. Budú pôsobiť originálne a stromčeku dodajú skutočnú vianočnú atmosféru. Papierovými vianočnými ozdobami môžete vyzdobiť aj vchodové dvere, adventný kalendár alebo vianočný stôl. Starý papier je ďalej možné využiť na fotorámiky, albumy na fotky, denníky a mnoho iných vecí. Ak máte doma kopu starých kníh, ktoré už pravdepodobne nikto čítať nebude, je načase niečo vymyslieť. Vyskúšajte z nich vyskladať trendy poličku do obývačky či detskej izby. Ak vám chýba kreativita alebo neviete, ako na to, neváhajte sa inšpirovať na internete. Nájdete tam množstvo úžasných inšpirácií, z ktorých budete nadšený.

papír s tužkkou

Vytvorte si zo starého papiera vlastný originálny obraz

Ak vás nič z predchádzajúcich tipov neoslovilo, máme pre vás ešte jeden. Čo tak vytvoriť si vlastný zaujímavý obraz alebo koláž, ktorá bude zobrazovať vašu rodinu či hocičo iné, čo máte radi a vystihuje vás. Koláž je v podstate obraz vytvorený z rôznych papierových ústrižkov. Môžete to doplniť vlastnou maľbou alebo fotkami. Využijete tak starý papier a zároveň vytvoríte niečo skutočne originálne a nápadité, čo doma nemá nikto iný. Môžete z toho urobiť rodinnú aktivitu, do ktorej sa zapoja všetci členovia a vznikne tak vaše spoločné dielo. Viac o využití starého papiera sa dozviete na webovej stránke https://printtalk.sk/.