Zdravé žily sú základom pre pohodlnú chôdzu

S problémami nôh sa počas svojho života stretáva takmer každý človek. Opuchy, pocity ťažkých a unavených nôh až po kŕčové žily, všetky tieto ťažkosti nám strpčujú život a znemožňujú pohyb. Najčastejším ochorením nôh sú kŕčové žily, pretože buď veľa stojíme alebo sedíme, čo nie je pre ich správne prekrvenie najideálnejšie. Nič však nie je stratené, súčasná medicína venasum Venasum si vie poradiť aj s týmto neduhom a pomocou najmodernejších technológii dokáže liečiť tieto žilové ochorenia dolných končatín.

Nohy

Medzi prejavy žilových ochorení nôh patria rôzne stupne:

– Metličky, ide o rozšírenie jemných žíl pod kožou, ktoré majú fialovú alebo červenú farbu. Vo väčšine prípadov nespôsobujú žiadne vážnejšie zdravotné komplikácie, skôr je to kozmetický problém. Vyskytnúť sa môžu na tvári, bruchu, hrudníku či nohách.

-Kŕčové žily, tie vznikajú, ak sa chlopne ciev poškodia a krv tak plynie opačným smerom, ako by mala. Vo vnútri žíl tak vzniká veľký tlak, ten ich roztláča až do takej miery, že ich vidieť aj na povrchu kože. Môžu dosiahnuť hrúbku od 0,1 až do 10mm.

-Žilová trombóza, signálom jej vzniku je krvná zrazenina, ktorá sa vytvára v hlbokej žile väčšinou na nohách. Podľa toho, aká je veľká, spôsobuje aj ťažkosti, ako je bolesť, opuch a začervenanie.

-Lymfedém, tak sa nazýva porucha drenážnej funkcie lymfatických ciev tým, že v oblasti postihu sa nahromadí tekutina, ktorá neskôr vyvoláva zápal.

lekár, doktor

Všetky spomínané zdravotné ťažkosti nôh sa liečia aj na Slovensku, centrum Venasum patrí k moderným strediskám, kde si s týmito ochoreniami dokážu poradiť. Používajú technologické postupy podľa najnovších poznatkov, ktoré sú vysoko efektívne, bezpečné pre pacienta, vykonávajú sa ambulantne, nezaťažujú pacientov dlhodobou hospitalizáciou, zákroky sú bezbolestné a nezostávajú po nich nijaké jazvy. Všetky postupy sú certifikované európskymi a americkými nariadeniami na liečbu kŕčových žíl.

Publikováno v Nezařazené