Masáž je pre každého

Ženy sú také krehké, že keď dlho sedia alebo stoja, či cvičia, potrebujú masáž na to, aby dokázali aj naďalej tak dobre fungovať. Muži sú silnejší a preto majú zvládať väčšiu záťaž aj bez toho, aby potrebovali nejaké pohladenie od inej osoby v podobe masáže. To je častý a hlavne zastaraný názor takmer celej populácie. Zmietame sa v tom, že si teda naša populácia myslí, že muži si nezaslúžia akúkoľvek masáž. A to je veľmi mylný dojem, ktorý navodzuje naša spoločnosť.

physiotherapy-567021_1920

Ja by som chcela podotknúť, že masaze pre muzov sú veľmi podstatnom záležitosťou, ktorá by nemala byť zanedbávaná inak to nemusí dobre dopadnúť. Muži sa tiež narobia a dosť viac ako ženy a nemali by byť teda ukrátený o tie chvíle, kedy môžu aj oddychovať. Hoci si mnohí teda myslia, že si oddych nezaslúžia aj napriek tomu, že vykonávajú fyzicky dosť náročné práce. Aj oni majú možno zablokované stavce alebo iné časti tela, ale nikto ich toľko neskúma ako ženy. Tie, keď sa budú sťažovať na nejakú bolesť, tak im ešte aj muž musí dopriať masáž, hoci chodia takmer každú chvíľu na profesionálnu masáž do nejakého masážneho salónu, či centra. To je potom spravodlivé?

spa-1800394_1920

Nemali by sme byť diskriminačný a takto deliť dve pohlavia. Každé pohlavie si zaslúži rovnakú starostlivosť o telo i dušu a tak by mala byť každému človeku dopriata masáž v akejkoľvek podobe. Na zdraví nám záleží a aj muži sa majú starať o svoje zdravie, tak prečo by sme im nemali dopriať aj normálnu masáž, ktorú máme dopriatu aj my každý mesiac? Či preto, že masíruje žena? A jemu nevadí, keby vás s masíroval chlap? Prirodzená žiarlivosť je bežná a masáž je úplne normálna záležitosť, takže sa neobávajte toho, že by to mohlo dopadnúť ako v nejakom lacnom porne. Také masérky rozhodne nie sú a situácii kedy by ste mali žiarliť bude ešte veľa, no nepridávajte si zbytočné starosti i s týmto.