Kotly na drevo a iné tuhé palivo sú stále veľmi žiadané!

Vykurovacie obdobie je obdobím od jesene až do jari a pokiaľ sa práve chystáte vymeniť vykurovacie teleso, alebo staviate nový dom a rozhodujete sa, čím budete kúriť, ponúkneme vám možnosť, ktorá je veľmi výhodná z hľadiska investície i prevádzky. Vhodný výber vykurovacieho zariadenia nám zabezpečí, že budeme mať doma príjemne teplo aj počas krutej zimy. Zároveň chce však každý z nás na vykurovaní ušetriť čo najviac peňazí. Je to prirodzené, pretože náklady na prevádzku domu chceme minimalizovať. Kotly na drevo môžu byť v tomto prípade ideálnou voľbou. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, prečo sa kotly na drevo oplatia a naopak, čo je ich hlavnou nevýhodou.

krb

Prečo vyberať kotly na drevo s rozumom?

V prvom rade ide o to, že vykurovanie ako také je síce závislé na trendoch a nových technológiách, avšak vyberáme si ho na dlhé obdobie. Je to investícia na viac ako 10 rokov, preto je potrebné porozmýšľať nad všetkými výhodami i nevýhodami daných možností. Kotly na drevo majú množstvo výhod, no je pravdou, že existujú už aj nové, modernejšie vykurovacie systémy, ktoré nie sú až tak náročné na obsluhu. Kotly na drevo sú klasikou, od ktorej mnohí neradi upúšťajú ani pri rekonštrukciách starších domov. Kotly na drevo patria do kategórie kotlov na tuhé palivo. To znamená, že okrem dreva je možné v ňom spaľovať aj ďalšie palivo, akým je napríklad uhlie alebo pelety. Dnes už bežne dostanete kúpiť takéto kombinované kotly, avšak pokiaľ sa rozhodnete pre kúpu, u predajcu sa ubezpečte, že je tomu naozaj tak.

dřevo okolo krbu

Čo patrí medzi hlavné nevýhody kotlov na drevo?

Kotly na tuhé palivo majú rozhodne viac výhod ako nevýhod, avšak poďme sa pozrieť aj na to, čo nás môže pri rozhodovaní odradiť. Ide najmä o priestorové podmienky. Drevo je potrebné niekde skladovať a teda ideálne tam, kde nie je vystavované poveternostným podmienkam, akými sú sneh a dážď. Kotly na drevo je tiež potrebné neustále obsluhovať, aby bola teplota v miestnostiach stála. Navyše kotly na drevo nie sú až také šetrné k nášmu životnému prostrediu.

Ešte pred samotnou kúpou kotla na drevo sa poraďte so skutočným odborníkov v oblasti vykurovania. Kliknite na stránku http://vykurovanie24.sk/ a presvedčte sa, že ste si vybrali správne!