Základná autokozmetika, ktorú nosím stále v aute

Je jedno či máte čisto nové alebo staré ojazdené auto. Rovnako ako sa staráte o technický stav vozidla aby fungovalo, takisto je potrebné sa postarať aj o čistotu a ochranu pred rôznymi škodlivými vplyvmi, ktoré môžu vaše auto značne znehodnotiť. Preto by vám v aute nemala chýbať základná autokozmetika a príslušenstvo s ktorými sa budete môcť postarať o svoje autíčko kdekoľvek.

Pre interiér auta by vám nemal chýbať čistič a oživovač plastov, univerzálny čistič, mikrovláknové utierky, poprípade čistič textilných materiálov, a ak máte kožené čalúnenie, tak aj čistič kože. Ak máte radi voňavý interiér tak odporúčam kvalitný osviežovač vzduchu v spreji. Čo sa týka exteriéru vozidla nemal by vám chýbať rýchly detailér na lak, čistič diskov, detailingový štetec, čistič okien a poprípade odstraňovač hmyzu. Tieto produkty neslúžia na kompletné umývanie, ale na udržanie a ošetrenie už vopred umytého auta.

Najlepšie ak si zaobstaráte čistič a oživovač plastov v jednom, takzvaný rýchly detailér, aby ste nemuseli kupovať dva produkty osobitne. S týmto produktom vyčistíte plasty od rôznych nečistôt a zároveň im oživíte farbu. Tento produkt aplikujte na povrch pomocou mikrovláknových utierok.

Na cestách sa vám môže stať, že si nechtiac zašpiníte sedačky. Ak by vám špina zaschla, mali by ste väčší problém to neskôr odstrániť. Preto by vám nemal chýbať čistič, či už na textilné alebo kožené čalúnenie, ktorý si poradí s rôznymi nečistotami.

autokosmetika

Ak máte navoskované auto rýchly detailér vám udrží lak v kondícií a dodá mu lesk. Aplikácia je jednoduchá a rýchla, taktiež aplikujte pomocou mikrovláknových utierok.

Na cestách sa stáva, že ako prvé sa vám znečistia disky a pneumatiky. Kolesá sú najviac namáhané časti automobilu, preto je čistič diskov skvelou voľbou. S týmto produktom rýchlo zbavíte diskov všetkých nečistôt a budú vyzerať ako nové. V prípade potreby použite detailingový štetec na ťažko dostupné miesta. Tu už ale budete potrebovať aspoň ručný postrekovač na opláchnutie diskov.

Čistič okien je najdôležitejším produktom nie len pre exteriér, ale aj pre interiér vášho auta. Počas cesty je dôležité mať perfektne čisté okná nie len pre dobrý vzhľad, ale hlavne z hľadiska bezpečnosti pri jazde.

Nakoniec tu máme odstraňovač hmyzu, pretože na cestách sa často stáva, že sa vám na auto prilepí množstvo hmyzu alebo vtáčieho trusu. Tento produkt je ideálnym riešením.