Záhrada je koníčkom pre všetkých

Patríte k tým, ktorí vo svojom živote nikdy nemali príliš veľa koníčkov? Záľuby sú v živote dôležité. Pomáhajú našej hlave. Je to najlepší spôsob ako ju nechať odpočinúť od každodenných starostí a povinností. Ak teda ešte žiaden koníček nemáte, nájdite si ich priamo na svojej záhrade.
 
zátiší.jpg

Ak bývate v rodinnom dome, záhrada je dokonalým miestom na odpočinok. Nehovoríme ale o ležaní a nič nerobení, ale o prácach, ktoré na nej môžete robiť každý deň a po celý rok. Na výber je toho neúrekom.
 

  1. Pre milovníkov a milovníčky zelene, je tu samozrejme možnosť pestovať rastliny od výmyslu sveta. Pre úplných začiatočníkov, sú vhodné nenáročné letničky, alebo zelenina z predpestovaných priesad. Pre tých, ktorí obľubujú skôr behy na dlhé trate, sú ideálnou voľbou stromy, či kríky. Verte, že pestovanie, vás chytí za srdce. Ten pocit, keď do zeme vložíte niekoľko milimetrov maličké semienko a o pár mesiacov máte na tanieri vlastné paradajky, jednoducho nič nenahradí.
  2. Záhrada je geniálnym ihriskom aj pre domácich kutilov. Ak nimi ešte nie ste, nebojte sa. Veľmi rýchlo do toho vhupnete. Na záhrade sa môžete realizovať na rôznych drobných stavbách, preliezačkách pre deti, či tvorbe chodníkov.

leknín.jpg

  1. Chceli by ste rybárčiť, no nikdy ste sa k tomu aj naozaj neodhodlali. Postavte si na svojej záhrade jazierko. Na jednej strane, v ňom budete môcť pestovať rastliny od výmyslu sveta, no a na strane druhej, v ňom môžete chovať aj ryby. Viete si to predstaviť? Ako si postavíte stoličku k vlastnému jazierku a podvečer ulovíte kapra, ktorého si neskôr upečiete spolu s celou rodinou.
  2. Pre mnohých mužov, aj keď to môže znieť zvláštne, neexistuje lepšia činnosť ako kosenie trávy. Čo viete? Možno to chytí aj vás.
  3. Na záhrade si môžete zriadiť aj vlastné kúpalisko. Starostlivosť o taký bazén, vám zaberie dosť veľa času, takže koníčkom, nebude len samotné kúpanie, ale aj tieto práce.