Vlastné jednoduché, a pri tom relaxačné dekorácie


Dobre vieme, ako to je s naším súkromným voľným časom. Nikdy ho nie je dosť, a preto by sme ho mali tráviť čo najefektívnejšie. Keď príde chvíľka ticha, je čas vytiahnuť spoza stolíka umelecký materiál.
 
malba

●       Čo tak začať maľovať
Každý má svoje cítenie, a každému sa páči niečo iné. Preto by sme sa mali riadiť iba podľa seba, a názory od druhých ľudí si iba ukladať vedľa. 
Budete potrebovať:(Všetko čo napíšem, si zožeňte staré či nepoužívané, z dôvodu že všetko bude skoro špinavé. Toho sa vôbec nemusíte báť, jedná sa predsa o umenie, a to dať zo seba maximum.)

Celú izbu alebo aspoň miesto, kútik na maľovanie, veľký stôl, množstvo handier alebo zakrývaciu fóliu na podlahu, stojan na maľovanie, papiere, plátna alebo dosky na maľovanie, farby (akryl, tempera, tuš, pastel, vodové farby, fixky, akvarel atď.), štetce, nádobky na vodu, utierky, a hlavne chuť do toho.
Myslite nato že maľovanie je nápomocné pri smútku a depresii. Zapnite si obľúbenú hudbu, a nechajte sa viesť svojou mysľou a rukami po plátne, s farbami ktoré vám vykúzlia čaro.
 
●       Modelovanie? Šup do toho!
Ľudia si myslia, že modelovať majú povolené len deti v škôlke s plastelínou, alebo známy umelci ktorý majú talent, a to sa neskutočne mýlia. Modelovanie by mal mať každý človek ako koníček.

Budete potrebovať: taktiež určité miesto na danú činnosť, stôl, fóliu, dosky, modelovaciu hmotu (či už plastelínu, pálenú a nepálenú hlinu, keramickú hlinu, sadru, a keby ste radi vyskúšali odliatky svojich rúk či nôh zo sadry, potrebujete alginat, ktorý sa dá zohnať na internete, a jednoduchý postup taktiež). Ak vytvárate keramiku, vlastné vymodelované výrobky si viete ísť dať vypáliť na dané miesta vo vašom okolí. Ta-dá sošky a misky sú na svete. Možno ste sa poriadne umazali, no výsledky stoja zato.

diseny

Svoje diela, si viete zavesiť či položiť na miesta, kde vám to príde vhodné, a časom si ich nesmierne obľúbite. Pri pohľade na daný výrobok si spomeniete na danú myšlienku či obdobie, ktoré ste prežívali, a budete vďačný že ste si ju zachovali.