Nová aplikácia od Google, alebo posielanie textových správ úplne zdarma


Kedysi dávnejšie, v dobe pred smartfónmi, sme zvykli posielať textové správy SMS za určitý poplatok. Ale dnes, kedy majú mobily v podstate úplne inú podobu a hlavne funkcie, už posielanie textových správ nie je žiadnym extra servisom, predsta takouto formou dnes ľudia komunikujú cez sociálne siete a to úplne zdarma. Preto aplikácia alebo služba, ktorá by si za každé odoslanie textovej správy pýtala poplatok, by dnes už bola považovaná za smiešnu a zrejme by nenašla veľa záujmecov. Ale čo takto aplikácia fungujúca na štýl praktických SMS, aká si za odoslanie správy nevypýta žiaden poplatok? No, o takú aplikáciu zrejme záujem bude a pôsobí zaujímavo.

mobil

•         Užívatelia používajúci mobily od Appleu a teda využívajúci operačný systém iOS, už zrejme poznajú podobnú aplikáciu s názvom iMessage.
Ale čo my ostatní, ktorí používame klasický Android?
No, v tomto smere sa už konečne myslí i na nás, vlastne nesiem skvelú správu. Google by mal o malú chvíľu prísť s novou aplikáciou disponujúcou funkciami a službami, aké som už naznačil v úvode.

Teda malo by ísť o praktickú a šikovnú aplikáciu, pomocou ktorej budeme môcť posielať textové správy bez navštívenia a prehľadávania sociálnych sietí, čiže správy môžeme posielať priamo na štýl SMS. Tieto správy nebudú spoplatnené a oproti starej forme SMS by mala aplikácia poskytnúť viacero výhod prispôsobených dnešnej technológii. Jedinou nevýhodou ale zostáva, že k odoslaniu správ budete potrebovať neustále pripojenie k internetu, teda ak budete niekde mimo civilizácie alebo skrátka v úseku bez pripojenia k internetu, máte smolu.

telefon

Táto aplikácia bude disponovať službou čet, pomocou ktorej budete môcť posielať i obrázky, fotky, videá, či iné väčšie súbory a to pomerne rýchlou, nekomplikovanou cestou, čo sa v období klasických SMS povedať nedalo. Nechajme sa ale prekvapiť, no zatiaľ to pôsobí celkom sympaticky.