Veci ktoré máte a nemáte robiť aby ste boli lepší záhradník

Je to prvá vec, ktorú ľudia vidia, keď idú vaším domom. Správna záhrada vám umožní vyzerať dobre udržiavane a organizovane, zatiaľ čo nezariadená záhrada môže vydávať nie tak dobrý prvý dojem.

dracena

Postarajte sa o svoj trávnik
Pre mnohých majiteľov domov je ich tráva kľúčovou črtou ich záhrady. Svetlý a svieži trávnik môže urobiť nehnuteľnosť ešte krajšou aká v skutočnosti je. Dobrá starostlivosť o trávnik je jednoduchý spôsob, ako zvýšiť váš vzhľad.
Koste trávnik počas chladnej časti dňa. Skoro ráno alebo večere sú najlepšie, pretože chlad vzduchu pomáha udržiavať vlhkosť na úrovni koreňa.

Používajte ostré nože pri kosení
Ak kosíte trávnik, nože na kosačke by mali byť dosť ostré. Ostrá čepeľ čisto odreže steblo trávy. Tupý nôž roztrhne trávu a bude potrebovať viacnásobné prejdenie, ktoré zmení váš trávnik na hnedo.

Použite rôzne typy a druhy rastlín
Ak všetko, čo robíte, je zasadenie rovnakého typu stromu a kvetu okolo vášho dvora, vaša záhrada bude vyzerať matne. Obohaťte staré typy s novým typom rastlín, ktoré používate. Akonáhle budú zrelé, budete mať pekný sortiment farieb, tvarov a veľkostí, ktoré dodajú vášmu dvoru nejakú textúru.

Nedávajte všetky rastliny na jedno miesto
Výsadba príliš veľa rastlín v malom priestore bude nielen vyzerať neporiadne, ale nebude tam žiadny priestor pre rast vašich rastlín. Podľa toho vopred preskúmajte konečné rozmery zrelej rastliny a priestoru.

květ

Robte pravidelné prerezávanie a orezávanie
Stromy, kríky, živé ploty a vinič budú potrebovať pravidelné orezávanie a prerezávanie. Uistite sa, že budete držať krok s údržbou, alebo sa vaša krajina vymkne spod kontroly. To sa stáva veľmi dôležité, ak máte viniče, ktoré rastú okolo vášho domu. Ak nebudete držať krok s prerezávaním, môže viniče pokryť okná, dvere, odkvapy a čokoľvek iné dôležité na dome. Navyše, to môže byť aj spôsob, ako sa škodcovia dostanú do vášho domova.