Postele 140×200 cm – ako vybrať

postele_masiv4

Všetci sa po celom dni tešia na pohodlnú posteľ v ktorej si oddýchnu. Je preto veľmi dôležité, si pri vyberaní novej postele prejsť všetkými krokmi, ktoré pri rozhodovaní budete potrebovať. Ako vybrať správnu posteľ 140×200?

Postele 140 x 200 cm sú veľmi obľúbené v každom veku a izbe. Poslúžia ako manželské postele, alebo väčšie postele pre tínedžerov či deti. V prvom rade sa pri výbere treba zamyslieť nad tým, aký materiál na novej posteli chcem. Na drevko nájdete borovicové a bukové postele 140×200 z masívu. Borovica je výnimočná pre svoje antistatické účinky, vôňu a výnimočnú jemnosť. Bukové drevo zas vyhráva v kategórií tvrdosti a pevnosti. Masívne drevené postele sú preto čoraz viac obľúbené a vyhľadávané. Vydržia totižto dlho a sú odolné voči poškodeniu.

Ďalším krokom pri výbere masívnej postele do spálne a detskej izby je funkcia. Ak bývate v malom byte a do vašej spálne sa nezmestia komody ani šatníkové skrine, vyberte si posteľ 140×200 s úložným priestorom. Tieto vďačné priestory navyše poskytnú miesto pre uskladnenie oblečenia, posteľnej bielizne, detských hračiek či zimných búnd. Úložný priestor sa v posteliach nachádza formou zásuviek, alebo pod zdvíhateľným roštom pomocou textilných úchytiek.

TIP: Pozrite si aj zdravotné matrace 140×200 cm do postele.

Pokiaľ hľadáte posteľ pre starého rodiča alebo človeka s bolesťami chrbtice, pozrite si vysoké postele 140 x 200 cm z masívu. Tie umožňujú ľahšie nastúpiť a zísť z postele. Nízke postele 140×200 z masívu sú vhodné do tínedžerských či detských izieb. Širšia posteľ poskytne maximálny komfort a pohodový spánok aj mladším ľuďom, ktorí sa každé ráno môžu neobmedzene ponaťahovať.

Ak zariaďujete spálňu a hľadáte praktickú menšiu a zároveň kvalitnú posteľ, dobrou možnosťou je manželská posteľ 140×200. Vybrať si aj tu môžete pohodlné drevené manželské postele 140×200, čalúnené postele 140×200 a ďalšie. Nezabudnite, správny výber dreveného roštu a kvalitného matracu vie ovplyvniť spánok počas celej doby používania. Neinvestujte preto len do postele ale aj do kvalitného príslušenstva. Do manželskej postele môžete vložiť aj dva samostatné rošty 70×200.