Pár najznámejších a doporučených rád pri chudnutí

O chudnutí poznáme už prakticky veľa rád a návodov, čo na druhej strane znamená, že sa v danej téme začíname strácať, respektíve mali by sme si špecifikovať akýsi zlatý stred a funkčný základ, ktorý z tohto množstva pravidiel vychádza. Zamerajme sa preto v našom článku na pár krokov, ktoré môžeme z celkového hľadiska označiť za efektívne a v podstate za overené a iste sú dobre známe aj vám. No pre istotu si ich zrekapitulujeme.

tělocvična

Pozor na presladené nápoje, ide o zbytočný príjem cukrov
Samozrejme piť sa musí a zvlášť pri diéte a chudnutí, ale v našom prípade je naozaj zbytočné pravidelne siahnuť po malinovkách typu u Coca-Cola a podobných, z ktorých sladkej chuti priam trnú zuby. Je neefektívne, ak sa snažíme jedávať diétnejšiu stravu, no pritom celý proces vlastne kazíme presladenými nápojmi.

Obmedzíme sladenie
Zoberme si ako ideálny príklad pitie kávy alebo čaju. Pokiaľ sa vzdáme ich pravidelného sladenia, vravíme o pravidelne menšom príjme cukrov, čo predsa musí mať na proces chudnutia pozitívny efekt a zvlášť v prípade, ak ste si tých lyžičiek cukru ľúbili pridávať viac. Navyše sa vraví a je pravda, že hlavne čaj nám dopraje svoju originálnu chuť bez pridania sladív. V prípade kávy takisto poznáme v našej situácii originálny variant typu káva na chudnutie.

motivace

Pokiaľ prijímať sladké, tak prírodné
Miesto tyčiniek a zákuskov siahnite radšej po zdravom ovocí. Pôjde o zdravšiu alternatívu dezertu po jedle.

Stop neefektívnemu maškrteniu pri TV
Opäť je v podstate úplne zbytočné rozbaliť len tak z nudy čipsy a iné neefektívne maškrtky pri sledovaní TV. Snažte sa im vo svojom voľnom čase vyhýbať a pokiaľ si zamaškrtiť už naozaj potrebujete, zájdite si nejakú pochúťku kúpiť von.

Nájdite si čas na pohyb
Všade sa odporúča vykonávať istú fyzickú aktivitu 3 až 4 krát do týždňa. Môže ísť kľudne o dlhšiu prechádzku, jazdu na bicykli, plávanie,… prakticky výber môže byť na vás, pričom pohybová aktivita by mala byť vykonávaná v pravidelnom intervale, respektíve každý týždeň.

Publikováno v Nezařazené