Jeep novými modelmi pozitívne prekvapil

Ešte donedávna mnohí z nás často označovali všetky vozidlá SUV spoločným názvom „džíp“. Je to také synonymum pre všetky terénne automobily, a tento názov doslova zľudovel. No nie každý vie, že tento názov je odvodený od značky Jeep, ktorá je úspešná v automobilovom svete terénnych automobilov dodnes. A kto chce siahnuť po skutočnom „džípe“, mal by v prvom rade zacieliť svoju pozornosť na značku Jeep. Dnes také vlajkové lode tejto značky predstavujú nový Jeep Compass a Jeep Wrangler. Jeep Compass je dnes najpredávanejším vozidlom značky Jeep a Jeep Wrangler je už kultovým vozidlom, akousi ikonou medzi terénnymi automobilmi.

jeep 4xe

Najnovšia verzia Jeep Compass je určená pre dobrodružnejších ľudí, ktorí sa chcú odlišovať od svojho fádneho okolia. Na rozdiel o konkurentov v tejto triede, ktorí sa často na seba veľmi podobajú, si nový Compass na ceste určite ihneď všimnete. A to aj napriek tomu, že dizajnéri tohto modelu sa začali výraznejšie približovať európskemu zákazníkovi. Európske črty môžeme badať aj na snahe o čo najnižšie emisie CO2, čomu napovedá aj veľmi obľúbená plug-in hybridná verzia. Široká ponuka motorov od 1,3 litrového benzínu zaručene osloví všetkých, ktorí o zaujímavý nový Compass prejavia záujem. No pre skutočných motoristov sú najväčším magnetom jazdné vlastnosti novej verzie tohto modelu. Auto skvele drží aj v ostrých zákrutách a dokonale žehlí rôzne nerovnosti v mestskej premávke. Navyše veľmi bohatá výbava už v základe s množstvom bezpečnostných prvkov poteší záujemcov o nový Compass.

jeep suv

Rovnako aj ikona značky model Wrangler prešiel veľmi úspešnou elektrifikáciou. A tejto plug-in hybridnej verzie sa nemusia obávať ani vyznávači klasických silných terénnych vozidiel. Jeep Wrangler 4xe má stále mechanické rozvody pohonu prednej a zadnej nápravy a charakteristickú redukciu uzávierky. No a kto má obavy z nedostatku výkonu, tak ho určite upokojí informácia, že Wrangler 4xe dosahuje pomocou svojich elektromotorov výkon 280 kW. A na tento výkon so závisťou pozerá aj jeho dieselová verzia, ktorú by možno niektorí milovníci výkonných terénnych off-roadov uprednostňovali. Nový Jeep Wrangler 4xe je vlajkovou loďou značky, ktorá bezpochyby nadchne aj najnáročnejších klientov.