Všetko, čo potrebujete vedieť o svorkovniciach

Premýšľate, čo budete potrebovať na zapojenie? Chcete vedieť, ako napájať svoj systém a čo si kúpiť? Okrem vodičov a súpravy základného náradia budete potrebovať aj svorkovnica. Zistite, aké sú a ako ich používať.

Na čo sa používajú svorkovnice?

Svorkovnice sa používajú na odbočenie vodičov v elektroinštalačnej krabici. Okrem toho poskytujú potrebnú ochranu káblov a umožňujú efektívne predĺženie a oddelenie prúdových obvodov.

svorkovnice

Prečo kupovať svorkovnice?

Čo môžete získať kúpou svorkovníca? Zoznámte sa s hlavnými výhodami tohto príslušenstva:

– nízke náklady,
– úspora času,
– zmenšenie plochy dosky s plošnými spojmi,
– zvýšená bezpečnosť,
– jednoduchá montáž.
– Nízka cena
– Svorkovnica je jedným z najlacnejších riešení. Za ich hlavnú výhodu treba považovať nízku cenu v porovnaní s inými typmi konektorov.

Úspora času

Terminálové bloky šetria nielen peniaze, ale aj čas osoby, ktorá ich používa. Ak použijete svorkovnice, proces pripájania vodičov nebude obzvlášť komplikovaný.

Zmenšenie povrchu dosky

Vďaka použitiu viacúrovňových svorkovníc môžete ľahko zmenšiť plochu PCB až o 50 %.
Zvýšená bezpečnosť
Svorkovnice vám umožnia vytvoriť merací bod na kontrolu parametrov obvodu. Tým sa zvýši bezpečnosť obvodu alebo systému.

Jednoduchá inštalácia

Svorkovnice sa ľahko inštalujú pomocou základného náradia, potrebujete len skrutkovač. Vďaka špeciálnym otvorom ich môžete rýchlo a jednoducho pripevniť na zvolený povrch.

Široký výber svorkovníc

V obchode tme.eu nájdete rozmanitý sortiment svorkovníc. Vyberte si ľubovoľne medzi výrobcami, typmi konektorov, priestorovou orientáciou a farbami a vychutnajte si produkt prispôsobený vašim potrebám.

skrutková svorka

Renomovaní výrobcovia

Môžete si vybrať svorkovnice od renomovaných výrobcov, ako sú napríklad DEGSON ELECTRONICS, PHOENIX CONTACT, ADAM TECH, XINYA alebo TE Connectivity. Všetky tieto spoločnosti ponúkajú výrobky najvyššej kvality.

Typ konektora

V závislosti od vašich potrieb si môžete vybrať rôzne typy konektorov. Potrebujete odpojiteľnú svorkovnicu? Alebo možno tlačiteľná svorkovnica? K dispozícii sú aj kolíkové konektory.

Priestorová orientácia

Sami rozhodnite o vzájomnom umiestnení káblového vstupu, kontaktov a dosiek plošných spojov. Ak sa rozhodnete pre priestorovú orientáciu, môžete si kúpiť rovné vertikálne svorkovnice alebo uhlové svorkovnice s uhlom 45° alebo 90°.

Rôzne typy konštrukcií

Najzákladnejším typom svorkovnice sú jednoduché systémy. Hoci sú najobľúbenejšou voľbou, aj viacúrovňové produkty sú pomerne obľúbené. Vďaka dvojitej alebo trojitej úrovni môžete ľahko zjednodušiť zapojenie a ušetriť miesto na doske.

Výber príslušenstva a farieb

Pre konektory je k dispozícii príslušenstvo, ako napríklad kryty. Okrem toho máte možnosť vybrať si farbu. K dispozícii sú tieto odtiene:
– zelená,
– čierna,
– oranžová,
– šedá,
– modrá.
Pomocou svorkovníc ľahko vytvoríte spoľahlivé elektrické spojenia. Okrem toho je to rýchla a úsporná metóda.