História spoločnosti Apple

Prvé roky
             Steve Jobsa Steve Wozniak boli priateľmi skôr, než začali vytvárať Apple. V skutočnosti sa zoznámili v roku 1971 pomocou Billa Fernandeza, ktorý bol ich spoločným priateľom a neskôr zamestnancom spoločnosti Apple. Zatiaľ čo obaja milovali technológiu, bolo vždy zrejmé, že Wozniak bol viac technicky zdatný a Jobs bol viac vizionár, ktorý chcel byť aktívnym účastníkom v budúcnosti spotrebiteľských technológií.

kancelář

             V roku 1976 začal Wozniak navštevovať počítačový klub Homebrew, v ktorej si členovia vymieňali nápady. Približne v rovnakom čase a inšpirovaný tým, čo tam videl, Wozniak navrhol a neskôr sa podieľal na zakladaní toho, čo sa nakoniec stalo známe ako AppleI. Hoci Wozniak spočiatku váhal, rozhodol sa predstaviť nápad klubu. Ako šťastie by to bolo, Jobs sa taktiež zúčastnil toho dňa a uvedomil si potenciál, ktorý Apple mohol mať na komerčnom trhu.

             Spolu potom založili AppleI v apríli 1976 . Apple bol úspešný nápad a Wozniak sa rozhodol vyťažiť z toho, čo najviac. Za týmto účelom uzavrel dohodu s Paulom Terrellom, majiteľom lokálneho počítačového obchodu nazvaného Byte Shop. Dohoda spočívala v tom, že dodali 50 strojov a Terrell za každý z nich zaplatil 500 dolárov.

Prechod na Apple II
             Wozniakova vízia bola zo začiatku obmedzená, kvôli finančným ťažkostiam počas výroby Apple I, ale po tomto obchode, to bolo už minulosťou. S peniazmi získanými z predaja Apple I okamžite začal pracovať na svojom nástupcovi Apple II. Apple II malo ešte väčší úspech vďaka novej časti softvéru VisaCalc.

Problémy v spoločnosti
             Spoločnosť zvykla mať veľa problémy. Mali rozpory kvôli dvom operačným systémom Lisa a Macintosh. Macintosh bol ale úspešnejší a menej náročný na výrobu. Mali ešte veľa ďalších problémov ale v roku 2001 sa spoločnosť ustálila a predviedla nový operačný systém Mac OS X, ktorý má doteraz veľa spokojných používateľov.

mobil

Súčasnosť
             V súčasnosti má spoločnosť obrovský úspech všade vo svete a jej zisky sú enormné. Výrobky Apple používajú milióny spokojných zákazníkov. Mínusom tejto značky môže byť pre niekoho vysoká, ale veľa ľudí sa tým nenechá odradiť.