Dekorácie z plastových kvetov, ktoré si vyrobíte za pár minút

Bavia vás ručné práce, no na druhej stranene nepatríte k tým najzručnejším? Nezúfajte, pretože aj pre vás existuje množstvo techník, ktoré zvládnete ľavou zadnou a navyše si skrášlite svoj príbytok. Pozrieme sa na to, ako si vyrobiť krásne dekorácie z plastových kvetov.

umělé kytky
 
Plastové kvety môžu byť pre niekoho gýčom. Ak však skombinujete tie správne farby a tvary, verte že budete z konečného výsledku veľmi milo prekvapení. Je dobré zainvestovať pár centov navyše a kúpiť naozaj pekné kúsky. Jedna vetvička vás môže vyjsť aj na tri, či štyri eurá, ale verte, že výsledok bude stáť za to. Lacné plastové kvety sú vyrobené z lacných materiálov a farbené nekvalitnými farbami, ktoré vyzerajú veľmi neesteticky.

Kvetinová guľa

 
Prvým bytovým doplnkom je guľa z plastových kvetov. Na jej výrobu budete potrebovať kúsok florexu v tvare gule. Ide o mäkký zelený materiál, ktorý sa používa na dekorovanie živých aj umelých kvetín. Dostanete ho v každom kvetinárstve, alebo obchode s kreatívnymi potrebami. Okrem neho si pripravte samozrejme plastové kvety. Výber je len na vás. Nebojte sa kombinovať rôzne druhy, alebo farby. Poodstrihávajte im hlavičky, a to tak, aby vám ostal asi centimeter zo stopky. Následne kvietky pozapichujte po celom obvode gule. Táto dekorácia vyznieva najlepšie zavesená. Preto na ňu nezabudnite pripevniť stuhu, alebo špagát.

kytky

Girlanda

 
Druhou, veľmi jednoduchou dekoráciu, je girlanda z kvetov budete potrebovať pevnejší špagát, no omnoho lepšie vyznie saténová stuha. Prvou možnosťou je obväzovanie hlávok kvietkov priamo na stuhu. Pokiaľ však chcete dosiahnuť lepší efekt, na hlavy kvetov pripnite maličký, zapínací špendlík, ktorým ich na stuhu pripevníte. Takto budú voľne visieť, čo pôsobí omnoho lepšie.

Kvetinový rám

 
Plastové kvety viete využiť aj na obloženie starého rámu z obrazu. Na ich upevnenie použite taviacu pištoľ na lepidlo. Aby ste dosiahli čo najlepší efekt, s kvietkami nesmiete šetriť. Hlávky musia byť na seba doslova natlačené. Aj tá najmenšia škárka vytvorí veľmi neestetický dojem. Takto zdobený rám môžete zavesiť na stenu čistý, alebo doňho umiestniť zrkadlo, obraz , či fotografiu.