Cviky, ktoré vám vyformujú letnú postavu


Brucho ako skala

Je vašim snom získať ploché brucho, ktoré je zároveň pevné a pekne vytvarované? Skúste si ho vyformovať sedmi-ľahmi. Najprv si ľahnite na chrbát, následne skrčte nohy, chodidlá musia byť  celou svojou plochou pevne na zemi. Bedrová chrbtica by mala ostať v neutrálnej polohe a zároveň by mala zostať menšia medzera medzi vašim chrbtom a podlahou. Následne predkláňajte hlavu a bradu jemne pritiahnite k hrudi. Vaše brusné svalstvo napínajte a dvíhajte hornú polovicu tela. Po tomto úkone sa vrátite k východiskovej pozícii. Cvik opakujte trikrát po siedmich opakovaniach.

karate

Dokonalé nohy

Nohy sa dajú posilňovať výpadmi vpred. V prvom rade by ste sa mali postaviť rovno a vaše chodidlá sú pri sebe. Postupne stiahnite brušné svalstvo a pravú nohu dajte vpred. Postupne skrčte kolená, kým sa ľavé koleno nezačne dotýkať zeme, ale vaše pravé koleno je priamo nad pravým chodidlom. Chrbát musí zostať rovný. Po cviku sa vráťte do východiskovej pozície a urobte obmenu nôh. Cvik zopakujte pätnásťkrát na obe nohy.

posilování

Pevné ruky

Vaše bicepsy budú pevné po nasledujúcom cviku. Sadnite si na stoličku, brušné svalstvo majte stiahnuté a chrbát rovný. Vaše ruky a aj lakte sú natiahnuté pozdĺž bokov. Zoberte si do rúk fľašu s vodou, postupne napínajte bicepsy a skrčte lakte a následne striedavými pohybmi pritiahnite k hrudi fľašu s vodou. Pokračujte opäť nadol k východiskovej pozícii. Daný cvik robte pomalým tempom a ťahom. Cvik mozete opakovať dvadsaťkrát na každú ruku. Toto cvičenie nie je náročné a môžete ho vykonávať v pohodlí vášho domova alebo  aj v práci.
Pre pevné ruky mozete vyskúšať aj toto – vankúšové bitky. Aj vy ste ich mali radi počas detstva? Teraz sa mozete vrátiť do starých čias. Skúste zapojiť aj deti. Odmenou pre vás budú nielen silnejšie ruky, ale aj spálené kalórie. Pri týchto hrátkach spálite také množstvo kalórií ako na bežeckom trenažéri. Za pokus to stojí.