Pohodlie a čistota škandinávskeho štýlu bývania

V jednoduchosti je krása. Práve týmto pravidlom je charakteristický aj škandinávsky štýl bývania. Spočíva v jednoduchosti, štýle a minimalizme. Tento severský štýl bývania je pre vás stvorený ak máte radi jednoduché línie a poriadok.

interiér

Svetlo

V tomto štýle bývania je dôležitým prvkom aj využitie čo najviac prírodného svetla. Charakteristické sú teda veľmi veľké okná. Pokojne aj veľké presklené dvere na celú stenu. Podstatou je využiť čo najviac svetla.

Farby

Charakteristickými farbami sú biela, šedá, hnedá a čierna. Biela znázorňuje čistotu a jednoduchosť. Hnedá znázorňuje farbu dreva. Drevo je taktiež dôležitým prvkom. Drevená podlaha ako základ izieb a taktiež drevený nábytok. Nie príliš výrazný ale v klasickej farbe dreva.

Prírodné materiály

Základnými materiálmi sú drevo, vlna, kožušina a koža. Teda prevaha materiálov by mala byť prírodná. Škandinávsky štýl rešpektuje okolitú prírodu, čiže aj materiály sú inšpirované prírodou a okolím.

Zababušte sa

Ďalšou charakteristickou črtou sú deky a prikrývky. Mali by byť teda vlnené alebo bavlnené a malo by ich byť veľa. Doplňte vašu posteľ aj o vankúše so zaujímavými a netradičnými vzormi. Vankúše a deky nemusia byť len na posteli ale aj na kreslách a pohovke. Menšie kreslá rozmiestnite rôzne po celom byte. Nezabudnite však rešpektovať farby. Teda nezabudnite na to, že škandinávsky štýl je charakteristický aj pohodlnosťou. To znamená príjemné sedačky a prikrývky.

zrcadlo

Takmer každá domácnosť zariadená týmto štýlom má aj krb. Ak teda máte tú možnosť určite si ho zaobstarajte. Je to pevný základ pre tento štýl. Ďalej by som spomenula výrazne prvky. Ide o rôzne veci ako sú napríklad lampy, obrazy a taktiež vzorovaná potlač. Výrazné prvky sú to najmä tvarom, ktorý je jedinečný a netradičný. Nezabudnite však na praktickosť a nič z týchto doplnkov nesmie byť prehnané.