Ako zabezpečiť dlhší život záhradného domčeka?

SEO2

Moderné záhradné domčeky sú vyrobené z dreva, ktorý je síce prírodným materiálom, no napriek tomu tiež potrebuje značnú pozornosť a správnu starostlivosť. Čím je však kvalita dreva väčšia, tým menej starostlivosti si bude vyžadovať váš záhradný domček. O starostlivosti a správnom postupe by ste rozhodne mali vedieť viac, aby ste sa vyhli zbytočným chybám alebo poškodeniam záhradného domčeka, ktoré by mohli byť naozaj drahé.

Čo vplýva na drevený domček?

Drevo je populárnym materiálom pre všetky záhrady, pretože je v podstate živé. Aj napriek tomu existuje veľa vecí, ktoré jeho kvalitu a výzor značne ovplyvňujú. V prvom rade je to počasie, ktoré ovplyvňuje kvalitu všetkých materiálov. Poveternostné podmienky ako silný a mrazivý vietor, prípadne náhle zmeny počasia spôsobujú to, že začne drevo pracovať. Drevený domček tak dostáva značnú záťaž, aby sa mu udržala kvalita a farba. Vy by ste rozhodne mali dbať na ošetrenie farieb a impregnáciu domčeka.

Potrebuje záhradný domček náter?

Väčšina výrobcov predáva záhradný domček, ktorý je bez základného náteru. V prípade, že budete chcieť, aby mal váš drevený domček aj náter, tak by vám ho výrobca rozhodne mal poskytnúť, čo je aj prvým krokom pre starostlivosť o záhradný domček. Pokiaľ ste sa predsa len rozhodli, že sa o drevený domček postaráte bez odbornej pomoci, tak je natieranie naozaj veľmi dôležité. Vďaka nemu zabezpečíte ochranu domčeka proti plesniam alebo hmyzu.
domeček pro děti

Ako postupovať pri ochrane natieraním?

Pred samotným natieraním dreveného domčeka ho najskôr impregnujte podkladovou priesvitnou farbou. Až po tomto základnom nanesení farby prichádza na rad náter. Drevený domček by mal mať dve vrstvy farby, kvôli tomu, aby ste zabezpečili dlhodobú ochranu jeho farby. Dvere a okná domčeka natierajte aj zvnútra, nielen zvonku, tak aby všade bola dostatočná vrstva farby. Čo sa týka starostlivosti o zachovanie farby, tak je potrebné, aby ste záhradný domček natierali aspoň každé dva roky. Impregnáciou domčeka sa zachovajú jeho vlastnosti.