Ako sa správne starať o záhradný domček?

SEO3.jpg

Hoci sa záhradná sezóna skončila a vy už nebudete pracovať vonku, tak by ste rozhodne nemali podceňovať správnu starostlivosť o domček na náradie. Záhradný domček na náradie má veľa výhod, ktoré oceníte aj počas zimy, kedy nemáte možnosť pracovať vonku na záhrade. Kedysi bol len obyčajným domčekom, ktorý slúžil predovšetkým ako miesto, kde sme si odložili záhradné náradie, ktoré používame pri práci vonku. To už dávno neplatí a netýka sa to len záhradkárov.

Pomôcky, ktoré ochránia konštrukciu a celú stavbu záhradného domčeka

Nájsť vhodné pomôcky, ktoré ochránia váš záhradný domček na náradie je naozaj jednoduché. Nepotrebujete na to niečo špeciálne, postačí vám kvalitná fólia. Takáto jednoduchá pomôcka ochráni domček na náradie proti nepriaznivým vplyvom počasia, ktoré prevládajú počas zimného ročného obdobia. Ak stále rozmýšľate, či sa skutočne oplatí investovať do fólie na krytie záhradného domčeka, tak určite áno. Vysoko kvalitná fólia má dlhú životnosť, vďaka čomu sa investícia peňazí naozaj oplatí, pretože vám poslúži aj na niekoľko rokov. Vďaka tomu, že sa fólie vyrábajú z priehľadného materiálu, tak do vnútra záhradnej stavby bude prenikať dostatok svetla počas slnečných dní.

Ochrana podľa typu domčeka

Ak ste sa rozhodli pre fóliu, tak sa nemusíte obávať toho, že jej využitie má obmedzenia na typ domčeka. Záhradný domček na náradie môže byť murovaný, drevený, kovový, prípadne kombinovaný. Fólia je vhodná na ochranu všetkých typov záhradných domčekov. Rozhodne starostlivosť o domček na náradie ani v zime nepodceňujte. Ak by ste ich starostlivosť zanedbávali a podcenili, tak sa môže stať, že sa poškodí ich konštrukcia, a vy budete musieť investovať do jej rekonštrukcie.
domek na nářadí

Kontrola konštrukcie pred zimou a ochladením

Pred každou zimou by ste si rozhodne mali skontrolovať konštrukciu záhradnej stavby. Po dôkladnej kontrole si domček na náradie tiež musíte upratať, pretože ho nebudete dlhšiu dobu využívať. Záhradný domček na náradie nesmie mať narušenú konštrukciu, pretože menšie trhliny môžu viesť k vážnemu alebo trvalému poškodeniu.