Oplatí sa v prípade inovácie interiéru venovať pozornosť posuvným dverám zo skla?

Dnešné interiéry túžia po minimalizme a voľnosti. Vítanými sú vlastnosti ako priestrannosť a zároveň komfort spolu s inteligentnou organizáciou. Tieto požiadavky je možné dosiahnuť napríklad umiestnením interiérového prvku, akým sú posuvné sklenene dvere.Žena otvorila dvere.jpg

  • Tie priestorom dodajú vzdušnosť, viac miesta, pričom za zmienku rovnako stojí ich tichý a funkčný chod.

Teda áno, do interiérov prinášajú hneď niekoľko pozitívnych stránok, avšak záleží predovšetkým od individuálnych požiadaviek. Najčastejšie sa stretneme s prevedením posuvných dverí na stenu alebo do puzdra. V oboch prípadoch však dokážeme vravieť nielen o modernej, ale tiež praktickej súčasti miestnosti.
Zo všeobecného hľadiska je charakteristická ich schopnosť šetriť priestorom, čo oceníte najmä v miestnostiach menších rozmerov alebo prakticky všade, kde je žiadaná úspora miesta. Na rozdiel od krídlového otvárania to posuvné predstavuje voľný predný i zadný priestor, nakoľko vravíme len o posúvaní do strán. Toto je výhoda, ktorú určite ocení nejedna miestnosť a najmä tá, ktorá potrebuje šetriť každým centimetrom štvorcovým.
Za zmienku ale určite stojí aj tichý chod posuvných sklenených dverí, čo je ďalším rozdielom napr. v porovnaní s lacnými variantami klasických dverí. Nie sú tu pánty alebo kľučka, ktoré by zavŕzgali ale len tiché posúvanie po koľajnici. V tomto smere sa rovnako hodí pripomenúť, že v prípade silného prievanu nehrozí ich zabuchnutie.Vstup do spálne.jpg
Z hľadiska vizuálnych ako aj funkčných vlastností ide tiež o vhodnú voľbu pre tých, čo oceňujú bezbariérový vstup do miestnosti. Je to pozitívum nielen po estetickej stránke, ale tiež výhodou napríklad pre imobilných ľudí, ktorí tak s prechodom nebudú mať väčšie problémy.
Ak vravíme o prevedení zo skleneného materiálu, s takýmito dverami sa zároveň spája kvalitná priepustnosť svetla, čím zabránite vzniku tmavých miestností. Navyše budú dostatočne vzdušné a poskytovať príjemnú atmosféru.