9 chýb, ktoré robíte pri žehlení

1. Nepoužívate paru.
Para pomáha zmäkčovať látku, takže keď žehličkou po nej prechádzate vyhladíte ju. Používajte paru a potom sa vám bude žehliť jednoduchšie.

žehlení prádla

2. Nežehlite najprv tkaniny, ktoré potrebujú nižšiu teplotu.
Žehličkám trvá dlhšie ochladzovanie, takže začnite s materiálmi vyžadujúcimi nižšiu teplotu, ako je polyester a hodváb. Nakoniec žehlite bavlnu. Takto sa vyhnete usádzaniu sa nečistôt na žehličke.

3. Na zmes tkanín používate príliš vysokú teplotu.
Ak je odev vyrobený zo zmesi tkanín, vyberte nastavenie pre jemnejšiu tkaninu. Pomôže vám to nezničiť odev.

4. Používate veľmi tvrdú vodu.
Dnešné žehličky dokážu spracovať vodu lepšie ako staršie modely. Pokiaľ voda v oblasti nie je extrémne tvrdá, nie je dôvod používať destilovanú vodu. Pre oblasti s veľmi tvrdou vodou z vodovodu, premiešajte vodu 50/50 s destilovanou vodou.

5. Nečistite žehličku.
Roztavené vlákna z tkanín sa môžu usádzať na vašej žehličke a potom poškodiť iné tkaniny. Vyčistite povrch žehličky pomocou sódy bikarbóny.

žehlící prkno

6. Nevyprázdňujete vodu zo zásobníku, keď nežehlíte.
Vždy vyprázdnite zásobník na vodu po žehlení. To zabráni , aby voda nepoškodila vašu žehličku, keď bude stáť.

7. Máte starú žehliacu dosku.
Staré žehliace dosky sú nepraktické, v tejto dobe sa dajú kúpiť už veľmi flexibilné žehliace dosky. Zadovážte si novú a bude sa vám žehliť o dosť lepšie.

8. Nepoužívate parnú stanicu.
Ak ste žehlíte veľmi často, kúpte si parnú stanicu. Má veľkú samostatnú nádrž na vodu s hadicou, ktorú napojíte na žehličku. Zapnete ju a budete môcť využívať toľko pary, koľko budete potrebovať. Nič vás nebude obmedzovať.

9. Naparujete tkaniny bez toho, aby ste ich držali napnuté.
Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky pri použití pary, napnite odevy ak ich budete naparovať. Hrubšie tkaniny môžete naparovať z obidvoch strán pre lepší efekt.