5 najlepších aktivít pre deti, ktoré trávia veľa času s elektronikou

Pre rodičov nie je ťažké dať dieťaťu to po čom túži. Koniec koncov, nič neprinesie pocit pokoja rýchlejšie, ako nechať deti používať technológiu. Ale nedostatkov technológií je veľa. Máme mimo kontrolu mieru detskej obezity, cukrovky a ďalšie.
Riešenie je zrejmé. Musíme dostať naše deti mimo obrazovky a zapojiť ich do fyzických aktivít.

sport

Poďme teda spolu preskúmať najlepšie aktivity pre deti. Ale čo je dôležitejšie, zameriame sa na tie, ktoré skutočne milujú a chcú robiť znova a znova.
Takže nájsť cvičenie pre deti, ktoré ich láka rovnakým spôsobom ako svet technológií bude rozhodne ťažké. Musíte byť kreatívni. Preto vám ponúkame pár tipov:

1.       Vojna v preťahovaní s lanom
Deti milujú zábavnú hravú súťaž a ešte k tomu, ak sa do toho zapoja aj ich rodičia je to pre nich ešte väčšie „dobrodružstvo“. Pre ešte väčšiu zábavu preťahovanie s lanom naplánujte po dobrom daždi. Deti majú radi blato, mláky a kaluže. Štúdie ukázali, že baktérie, ktoré žijú v pôde preukázali prínos pre zdravie nielen vašich detí, ale aj to vaše.

stojka

2.       Bojové umenie
Bojové umenie je skvelé cvičenie pre deti, môže pomôcť podporovať a rozvíjať nasledujúce vlastnosti v našich deťoch:
·         dôvera,
·         sústredenie,
·         fyzická zdatnosť,
·         samoregulácia.
Okrem týchto vlastností je bojové umenie skvelé pri rozvíjaní koordinácie rúk a očí, rovnováhy a schopnosti udržať si pokoj pod tlakom. Kto by z týchto vecí nemal prospech?

3.       Horolezectvo
Lezecké steny sú v poslednom období veľmi atraktívne, vaše dieťa si to určite zamiluje. A taktiež, horolezci sa javia jednými z najschopnejších športovcov, kvôli silným končatinám. Dieťa si takto vyvinie strategické zručnosti pri rozhodovaní o tom, kedy a kam sa ďalej pohnúť. Ale čo je ešte dôležitejšie, horolezectvo má pozitívny vplyv na úzkosť, sebaúctu a depresiu.

4.       plávanie
Všetci sme počuli o tom, aké je plávanie prospešné. Je určite skvelé pre flexibilitu, znižuje zápal a vytvára kostnú hmotu. Väčšina detí miluje plávať a hrať sa v bazéne so svojimi priateľmi.

tanec

5.       Futbal
Futbal stavia kardiovaskulárne zdravie pri budovaní flexibility a koordinácie. A čo je najdôležitejšie, podporuje vynikajúce schopnosti v tímovej práci. Keďže futbal sa hrá vonku, získate ďalšiu výhodu,  vaše dieťa bude mať viac vitamínu D, ktorý podporuje silnejšie kosti.