Posuvné sklenené dverenie sú len módnym doplnkom vášho interiéru, ale sú aj veľmi praktické. Usporia vám časť miesta pri otváraní, pretože tie klasické opisujú celkom veľký oblúk. Navyše váš byt dostane nový rozmer a zaujímavý dizajn.
1.) Posuvné dvere na stenu a ich bezpečnosť
Používa sa bezpečnostný kalený materiál, ktorý sa bežným spôsobom nedá vlastne rozbiť. Ak už k tomu dôjde, netvoria sa špicaté črepy, ktoré by vydesili rad rodičov. Dochádza k rozpadu na malé kúsky s tupými, v podstate oblými hranami. Pravdepodobnosť zranenia je v podstate minimálna. Hrany tabúľ používaných do celosklenených dverí sú zabrúsené, oblé a leštené, aby nedošlo k poraneniu ani pri dotyku s nimi.
2.) Výhody a nevýhody celosklenených dverí
Vďaka nim naplníte priestor dokonalým svetlom a opticky tak zväčšíte miestnosť. Budete tak mať dominantu celej izby. Hodia sa skvele aj do priestorov bez okien. Môžete ich inštalovať nielen na stenu, ale dajú sa ukotviť aj rovno do stropu. Môžete si ich nechať zhotoviť na mieru v rôznych formátoch. Určitou nevýhodou je, že musíte mať u nich vždy na pamäti spôsob ich užívania.
3.) Dostupné materiály
Buď sa používa variant bezpečnostne kalený alebo kalený lepený. Buď sú číre alebo matné satináto.Medzi ďalšie možnosti patrí pieskovanie, lepené fólie alebo rôzne povrchy a tvary. Pokiaľ chcete mať naozaj krásne spracovanie, vyskúšajte ornamenty alebo úpravu smaltovaním či vo farbe. Bežne sa používa sila okolo 8 mm, 10 mm, 12 mm. Potom je tu kovanie, ktoré má tiež rôznu povrchovú úpravu. Patria k nemu aj kľučky, madlá a zámky. Častý býva napríklad strieborný elox prípadne tiež nerez. Nosné koľajnice pre pohyb sa môžu uchytiť buď priamo pod strop, ako bolo spomínané, alebo tiež pod preklady stavebného otvoru, prípadne na bočnú stranu steny.
4.) Ďalšie špecifiká
Ako už sme si povedali, typickou vlastnosťou je zväčšenie interiéru. To pomáha najmä u menších bytov. Čo sa týka ošetrenia, najvhodnejšie je používať vlhkú handričku alebo čistú špongiu. Správna starostlivosť sa vám určite vyplatí.