Vykurovanie domácnosti – 3 výhody vykurovacieho systému na LPG plyn!

Zároveň voľba metódy vykurovania domácnosti v štádiu jeho návrhu, aj zmena zdroja tepla v už existujúcom objekte, je veľká investícia. Toto opatrenie by malo prinášať požadované výsledky a byť finančne výhodné. Jedným z najčastejšie volených riešení na vykurovanie domácnosti je systém na skvapalnený plyn (LPG). Prečo je taký obľúbený? Prečítajte si aké sú najdôležitejšie výhody plynového kotla!

1. Efektívne a ekologické

Čo je to vlastne efektivita? Tento pojem znamená vzťah medzi tým, aký je zisk a tým, čo musíme vložiť do daného procesu. Pokiaľ ide o vykurovanie domácnosti, do úvahy berieme vzťah medzi spotrebovaným, spáleným palivom a množstvom tepla, ktoré v tomto procese vznikne. Čím viac ho získame, tým väčšia bude efektivita kuriva.

Podľa odhadov skvapalnený plyn by mal byť až päťkrát efektívnejší než tradičné palivá – je to tak vďaka jeho vysokej kalorickosti. Navyše plyn zaručuje stabilnú kontrolu teploty. Je najlepším riešením nielen pokiaľ ide o vykurovanie miestností, ale aj v prípade varenia či sušenia. Navyše propán (pretože práve tento plyn je často dostupný ako LPG na kúrenie) je ekologická surovina. Jeho spaľovanie nemá žiadny negatívny vplyv na životné prostredie.

plyn

2. Bezúdržbová prevádzka systému

Kotol na skvapalnený plyn spolu s celým vybavením funguje v podstate bezúdržbovo. Užívateľ nemusí špeciálne zapaľovať kotol, kontrolovať oheň alebo prikladať kurivo. Celý vykurovací proces prebieha automaticky. Vykurovanie skvapalneným plynom je teda veľmi pohodlné riešenie. Je to častá voľba mladých ľudí, pre ktorých je dôležitý čas a pohodlie, ale siahajú po ňom aj starší ľudia, ktorí oceňujú bezúdržbovú a bezstarostnú prevádzku na staré kolená.

3. Atraktívna cena

Cena kuriva je jedným z najdôležitejších parametrov, na ktoré prihliadame pri výbere spôsobu vykurovania domácnosti. Propán sa vyznačuje atraktívnou a predovšetkým pomerne pevnou cenou, najmä v porovnaní so zemným plynom. Síce samotné náklady na celý vykurovací systém tohto typu budú vysoké, avšak vynaložia sa iba raz (ide o sumu presahujúcu desať tisíc PLN). Nízke náklady na prevádzku sú neskôr dostatočnou kompenzáciou.

Rozmýšľate nad tým aké kúrenie do domácnosti zvoliť? Ak vám záleží na bezúdržbovom, ekologickom a efektívnom riešení, skvapalnený plyn vás určite uspokojí. Vysoké náklady na montáž by vás nemali odradiť – využívaním skvapalneného plynu môžete neskôr veľa ušetriť.