Vyberte si obliečky na posteľ na každé ročné obdobie

Spánok je pre naše telo nesmierne dôležitý. Počas neho oddychuje náš mozog i celé naše telo. Dostáva sa do pokojného režimu, v ktorom načerpáva nové sily. Práve preto by sme mali dbať na to, aby sme mali pri spánku ideálne podmienky. Ide teda najmä o svetlo v miestnosti, ideálnu teplotu a tiež napríklad o kvalitu posteľnej bielizne. Obliečky na posteľ by sme mali vyberať na základe viacerých kritérií. Prvým z nich je rozhodne materiál. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, ako vybrať obliečky na každé ročné obdobie.

ložnice

Letné mesiace si vyžadujú chladivý materiál

Určite poznáte ten stav počas letných horúcich nocí, kedy je vám také teplo, že nemôžete zaspať. Prehadzujete sa z jednej strany na druhú, hľadáte si polohu a nakoniec sa ráno zobudíte veľmi vyčerpaný. Možno za to môže nesprávny výber posteľnej bielizne. Na letné mesiace sú najvhodnejšie saténové obliečky na posteľ. Ide o špeciálne spracovanú bavlnu, ktorá má krásny lesklý vzhľad. Najväčšou výhodou takejto bielizne je však to, že dokáže príjemne chladiť. Kto si raz ľahne do takýchto obliečok, vedzte, že už v iných nebude chcieť spať. Na leto je však vhodná tiež napríklad bielizeň z tenkej bavlny. Bavlna sa vo všeobecnosti vyznačuje skvelou nasiakavosťou a vzdušnosťou a tak by ste sa pod ňou nemali až tak veľmi potiť. Okrem posteľného prádla by ste mali prispôsobiť tiež teplotu v miestnosti. Ak je to možné, spite pri otvorenom okne a snažte sa, aby bola v miestnosti čo najväčšia tma.

ustlaná postel

V zime spíme kvalitnejšie

Aj keď mnohí z nás majú radšej letné mesiace, z výskumov vyplýva, že náš spánok je kvalitnejší počas zimy. Môže za to najmä fakt, že je dlhšie tma a vďaka tomu, že sú vonku nižšie teploty, si vieme lepšie regulovať teplotu v miestnosti. Čo sa týka obliečok na posteľ, v zime určite siahnite po tých teplejších. Tou najlepšou voľbou budú flanelové obliečky. Na dotyk sú neskutočne jemné a príjemné. Sú vyrobené z česanej bavlny. Majú na sebe drobné chĺpky, ktoré dokážu zahriať počas celej noci. Nič však nepokazíte ani klasických bavlnenými či krepovými. Ideálne obliečky na celý rok nájdete na webovej stránke https://www.scanquilt.sk/.