Veľké porovnanie: WordPress.org verzus WordPress.com

Náklady

Existuje niekoľko rôznych WordPress plánov na výber. Bez ohľadu na váš rozpočet môžete nájsť možnosť, ktorá vyhovuje vašim potrebám.
Cena WordPress.org
WordPress.org je vždy zadarmo. Pretože je to len publikačná platforma, musíte si zakúpiť každý ďalší prvok vašej webovej lokality vrátane vášho poskytovateľa hostingu, názvu domény, rovnako ako témy a šablóny a doplnky. Budete tiež musieť nájsť spôsob, ako spravovať bezpečnosť vášho webu.
Náklady na WordPress.com

wordpress

WordPress.com má štyri rôzne kategórie v závislosti od rozsahu služieb
Existuje základný plán, ktorý je vždy zadarmo, ideálny plán na osobnú potrebu, ktorý stojí 4 doláre za mesiac, prémiový plán, ktorý stojí 8 dolárov za mesiac a podnikateľský plán, ktorý stojí 25 dolárov za mesiac. Čím drahšie plány, tým viac funkcií a úrovní prispôsobenia budete môcť využiť na svojich webových stránkach.

Ak si vyberiete voľbu zdarma, bude vám ponúknutý WordPress hosting, názov domény a minimálny prístup k podpore programu WordPress. Ak si vyberiete jednu z troch platených možností, budete môcť pridať poskytovateľa hostingu podľa vlastného výberu a vlastný názov domény. Budete tiež môcť využiť určité možnosti podpory a prispôsobenia.

Hosting
Hosting dáva vašim webovým stránkam miesto na to, aby "žili" na internete. Výber správneho poskytovateľa hostingu pre WordPress je rozhodujúci, pretože ovplyvní funkčnosť, rýchlosť, spoľahlivosť, bezpečnosť a ďalšie funkcie.
Hosting pre WordPress.org
Ak si vyberiete WordPress.org, budete musieť osobitne zakúpiť poskytovateľa hostingu. Existujú stovky poskytovateľov, z ktorých si môžete vyberať.
Hosting pre WordPress.com
WordPress.com ponúka rôzne hostingové balíky, ktoré môžete používať. Ak si vyberiete platenú verziu aplikácie, môžete sa rozhodnúť, či chcete používať službu hostingu WordPress alebo či chcete použiť poskytovateľa tretej strany.

program

Prispôsobenie
Pomocou stoviek tém a šablón WordPress, ktoré sú k dispozícii, môžete dosiahnuť prakticky akýkoľvek vzhľad, ktorý si môžete nastaviť prispôsobením každého prvku vašich webových stránok.
S aplikáciou WordPress.org ste povinní nájsť a nainštalovať požadované témy tretích strán. WordPress vám neponúka prístup k svojim voľným témam, ako to robí WordPress.com. Prispôsobenie WordPress.com
Bezplatná verzia WordPress.com je dodávaná s desiatkami voľných tém, ktoré si môžete vybrať a implementovať na svojich webových stránkach.

Publikováno v Web