Švajčiarska značka hodiniek TISSOT

Svetoznáma značka hodiniek TISSOT je ešte aj dnes jedným z lídrov v danej brandži a jednoznačne patrí medzi inovátorov hodinkovej výroby. Z histórie vieme, že práve oni často prichádzali s novými nápadmi, inováciami a technológiami. Značku založil Charles-Felicien Tissot a jeho syn Charles Emile. V roku 1853 na trh priniesli prvé sériovo vyrábané vreckové hodinky, ktoré boli bohato zdobené. Tento model mal nesmierny úspech. A hneď ich preslávil na celom svete. Už od roku 1853 vyrába spoločnosť TISSOT so sídlom vo Švajčiarsku, kde mimochodom sídli až dodnes, aj dámske hodinky. Medzi klientkami boli vtedy aj veľmi slávne ženy, ako herečky a sú nimi aj dnes.

černé hodinky

Hodinky TISSOT a ich modely

Náramkové hodinky začala značka TISSOT vyrábať už začiatkom 19. storočia a okolo rokov 1940 až 1950 mala už široký sortiment krásnych modelov, pre každého zákazníka. TISSOT používa vysoko kvalitné strojčeky Quartz a nesmierne kvalitné materiály z nerezovej oceli, titánu alebo dokonca zlata. Môžeme spomenúť napríklad ich model –elegantné pánske hodinky TISSOT Goldrun, ktoré majú obal vyrobený z 18-karátového zlata, doplnený koženým čiernym remienkom. Nádherné zlaté číslice ciferníka sú obohatené ešte aj dátumovým okienkom. TISSOT hodinky majú ďalej zafírové pevné a odolné sklá, ktoré ich robia trvácnejšími a odolnejšími voči poškodeniam a poškriabaniam. Hodinky sú aj vodotesné od 30 do 300 metrov v závislosti na konkrétnom modely.

modré hodinky

Dotyková technológia T-touch

Ako sme už spomínali značka TISSOT priniesla v histórii viaceré inovácie do výroby hodiniek. Jednou z nich bola aj technológia T-touch, ktorá predstavuje prvé dotykové hodinky v histórii. Dnes už značka predáva ich naledovníkov v rade TISSOT T-Touch Connect Solar. TISSOT hodinky sú teda jedny z maximálne prestížnych a objavili sa napríklad aj v známych filmoch, ako Lara Croft Tomb Raider alebo Mr. A Mrs. Smith.