Lacné mobilné domy v Poľsku – Zistite, či sa oplatí do nich investovať

Medzi riešeniami na vytvorenie rekreačného pozemku sú holandské domy už niekoľko rokov čoraz obľúbenejšie. Dôvodom je ich nízka cena aj pohodlie, ktoré ponúkajú. V dôsledku toho sa lacné mobilné domy v Poľsku nachádzajú v obľúbených letoviskách aj v prímestskej zástavbe. Čoraz populárnejšie je aj ich celoročné využívanie ako obydlia.

levné mobilní domy

Prečo si mobilné domy získali takú popularitu?

Jeho popularita má niekoľko dôvodov. Hlavným faktorom je ich nízka cena. Lacné mobilné domy v Poľsku sú, ako už bolo spomenuté, nielen stavbou, v ktorej môžete stráviť dovolenku, ale aj celoročným pobytom. Na webovej stránke nájdete širokú ponuku mobilných domov: mobilnedomkins.eu, kde sú vystavené nové a použité holandské a anglické chaty. Ďalším dôvodom mimoriadnej obľúbenosti mobilných domov je jednoduchosť, s akou možno takýto typ stavby umiestniť na pozemok. Nevyžadujú sa prakticky žiadne stavebné práce a nevznikajú žiadne veľké problémy s umiestnením budovy a pripojením na inžinierske siete – Mobilné domy sú vo fáze výroby vybavené všetkým potrebným príslušenstvom. Sú tiež vybavené vysokokvalitnou izoláciou a vykurovacími systémami, aby sa dali používať aj v zime.

Môžu byť mobilné domy postavené bez povolenia?

Zaujímavé je, že holandské mobilné domy možno v mnohých prípadoch postaviť na pozemku bez potreby získať povolenie. Týka sa to predovšetkým jednopodlažných stavieb s rozlohou do 35 m2. V prípade väčších chát, ktoré majú byť na pozemku prítomné viac ako 120 dní, je potrebné zohľadniť všetky formality spojené so získaním stavebného povolenia.

Ako sú mobilné domy vybavené?

Budovy tohto typu môžu mať rôznorodé vybavenie, a to tak z hľadiska vybavenia, ako aj nábytku. Dokonca aj lacné modely majú pokročilé vykurovacie systémy, ktoré umožňujú ich používanie prakticky počas celého roka. Každý z nich má aj všetky potrebné sociálne zariadenia a kuchynku. Lacné mobilné domy v Poľsku majú veľmi často aj rolety na zvýšenie užívateľského komfortu. Nábytok je tiež veľmi rozmanitý. Vďaka tomu si môžete ľahko vybrať model, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu vkusu a preferenciám.

mobilní domy

Ako vyzerá preprava mobilných domov?

Na prepravu mobilného domu je potrebné využiť služby skúsenej spoločnosti, ktorá má vhodnú plošinu. Tento typ služby ponúka spoločnosť MOBILNÉ DOMY NS a podrobnosti nájdete na jej webovej stránke: https://www.mobilnedomkins.eu/doprava.html alebo na telefónnom čísle (+421) 902 365 925. Okrem toho by mal majiteľ chaty získať aj povolenie na prepravu objemného predmetu.