Keď podnikanie prestane baviť

Aby vaše podnikanie bavilo vašich zákazníkov, musí v prvom rade baviť vás. To je jedno z prikázaní každého živnostníka. Niekedy to ale nemusí byť tak ľahké, ponechať si všetok ten entuziazmus, nadšenie a lásku k tomu, čo robíme. Ak máte pocit, že to už nie je to, čo kedysi, mali by ste prehodnotiť ďalšie kroky.
Z istej časti je úplne prirodzené, že nás naša práca začne po čase nudiť, niekedy dokonca i vyslovene vytáčať. Každý deň to isté, to jednoducho človeka dostane do rutiny, ktorá naozaj nie je príjemná. Stáva sa to aj vtedy, ak začneme podnikať v oblasti, ktorá nás naozaj baví. Mnohí podnikatelia vám povedia jednu a tú istú vec, a to, že ak chcete znenávidieť svoje koníčky, začnite na nich zarábať.
 

demografika.jpg

Čo robiť?

 
Teraz určite čakáte konkrétny návod, alebo radu, ako opäť začať podnikať s radosťou a elánom. Asi vás ale trochu sklameme. V tomto smere totiž bohužiaľ neexistuje nič ako „PRAVDA“ ( tá mimochodom vraj neexistuje vôbec ). Môžeme sa vám, ale pokúsiť  aspoň čo – to poradiť.
 

  1. Skúste si spomenúť na to, prečo ste vlastne začali podnikať.
  2. Spomeňte si na časy, kedy ste svoju prácu naozaj milovali z celého srdca.
  3. Prináša vám vaše podnikanie dostatok financií? Ak áno, uvedomte si, že ste naozaj šťastným človekom.
  4. Zhodnoťte všetky mínusy toho, že podnikáte už len z povinnosti
  5. Snažte sa vo svojom živote urobiť zmenu. Choďte na dovolenku, začnite chodiť na chalupu, jednoducho robte čokoľvek, čo vás vytrhne z vášho každodenného stereotypu.

 inovace.jpg

Znudený podnikateľ – znudený zákazník

 

Najväčším problémom podnikania z povinnosti je, že to pocítia aj vaši zákazníci. Ak niečo robíte na polovicu, nemôžete čakať, že sa vám to bude vracať na sto percent. To sa postupne odzrkadlí aj na vašich príjmoch. Verte, že až potom si uvedomíte, ako veľmi ste milovali svoje fungujúce podnikanie.

Publikováno v Web