Aký dominantný prvok zvoliť do obývačky?

Obývacia miestnosť predstavuje srdce domácnosti. Najčastejšie tiež predstavuje miestnosť, kam zavítajú naše návštevy. V obývačke tiež trávi čas väčšina členov domácnosti. Preto by sme sa v nej mali cítiť príjemne tak my, ako aj ostatní, ktorí k nám zavítajú. Existuje mnoho štýlov, podľa ktorých môžeme obývačku zariadiť. Platí však jedno spoločné – v každej obývačke by mala byť jedna dominanta, ktorá zaujme. Ak aj vás zaujíma to, ako zariadiť obývačku s dominantným prvkom, poradíme vám, s akými dominantami sa stretávame najčastejšie.

pohovka

Základný bod v obývačke

Za dominanu možno považovať niečo, čo nám pri vstupe do obývačky udrie do očí ako prvé. Týchto bodov môže byť mnoho. Každý človek je iný a to isté platí aj o tom, čo považuje za dominantu. Najčastejšie sa však stretávame s dominantou, ako napríkad luster. Ak patríte medzi milovníkov luxusu, určite sa potešíte aj vy masívnemu lustru.

gauč

Lustre dnes zoženieme vo viacerých vyhotoveniach. Odporúčame ho však vhodne zvoliť v závislosti na štýle, ktorý v domácnosti preferujete. Ďalšou dominantou môže byť napríklad koberec. Záleží na vás, či si vyberiete taký, ktorý pokryje celú zem. Mnoho ľudí si koberec vyberá tak, aby pokryl len časť podlahy. Záleží tiež aj na materiáli, z akého je koberec zhotovený. To isté platí aj o jeho vzore. Ak by ste radšej uprednostnili farebný koberec, odporúčame si zvoliť správne s ohľadom na farby, ktoré sa v domácnosti nachádzajú. Ak máte obývačku zariadenú v jednej farbe, farebný koberec sa do nej bude hodiť. Ak však máte v obývačke farby viaceré, odporúčame vybrať len jednofarebný, nakoľko by miestnosti moha pôsobiť chaoticky. Medzi ďalšie dominanty môžeme tiež zaradiť aj obrazy. Obraz tiež môže byť po celej stene alebo len taký, ktorý pokrýva len časť steny. Ak ste milovníkov veľkých televízorov, aj ten možno považovať za dominantu. Odporúčame však zamerať sa na jeho vhodnú veľkosť a tým pádom aj vzdialenosť od miesta, z ktorého budete televíziu sledovať. Spôsobov, pomocou ktorých môžeme zariadiť obývačku je mnoho. Odporúčame však zamerať sa na dominantu, ktorá okamžite udrie do očí. Pozor však na to, aby ste v miestnosti nemali dominanty viaceré – mohlo by to pôsobiť chaoticky. Ak aj vás zaujíma odpoveď na to, ako zariadiť obývačku, inšipráciu nájdete na stránke https://www.sconto.sk/.