Zvýšte svoju produktivitu a myslenie


Niekedy je veľmi nešťastné, že neexistuje kúzlo produktivity. Existujú ale určité koníčky, ktoré Vám s ňou pomôžu.

Music.
Prehrávanie violončela, huslí alebo iného nástroja pozitívne ovplyvní schopnosť myslenia a dokonca zvýši úroveň IQ!

nápad

Games.
Nie všetky, samozrejme, ale iba ich špecifické žánre. Vyberte si stratégie alebo tzv. questy. Budú učiť konzistentne premýšľať a rozširovať Vaše obzory.

Šachy a krížovky.
Keď premýšľate o pohybe mozog pracuje naplno. Všimnite si, že starší ľudia, ktorí majú radi tieto voľno časové aktivity myslia rýchlejšie a prehľadnejšie než ich rovesníci, ktorí trávia čas sledovaním televízie.

Vedenie denníka.
Napísaním myšlienok a emócií sa zbavíme psychickej záťaže, čo má koniec koncov pozitívny vplyv na blahobyt. Monológ tiež pomáha naučiť sa lepšie formulovať vety a vytvoriť logický a konzistentný text. Stanovením udalostí a cieľov sa naučíme analyzovať a plánovať, čo pozitívne ovplyvňuje produktivitu.

Čítanie.
Táto jednoduchá činnosť rozvíja fantáziu, usmerňuje nás a pomáha nám zaspať. Výsledkom je, že v práci sa stávame kreatívnejší a vieme lepšie pochopiť úlohy.
Aktivity, ktoré rozvíjajú myslenie:

Cudzie jazyky.
Je skvelé, ak máte od detstva rád cudzie jazyky, ale nie je nič strašné začať sa ich učiť neskôr. Toto hobby je výborné pre Váš mozog.

Riešenie hádaniek a účasť na questoch.
Tieto koníčky zabraňujú rozvoju kognitívnych porúch a stimulujú myseľ. Ľudia, ktorí milujú hádanky, udržujú jasnosť a činnosť myslenia až do veľmi starého veku. Taktiež sa naučíte porovnávať fakty, hľadať alogizmy a zobraziť situáciu / problém z rôznych uhlov pohľadu.

porucha

Zbieranie.
Môžete zbierať mince, pečiatky, účty, postavy mačiek a vo všeobecnosti to, čo chcete. To Vám pomôže poznať svet, rozvíjať zvedavosť a šikovnosť, čo pomáha získať nové exponáty. A v budúcnosti bude vaša zbierka neuveriteľne cenná!