Zlato ako stávka na istotu v podobe hodnotného majetku

Niekto to označuje za slabšiu stránku zlata, iní naopak za jeho hlavné pozitívum. A to konkrétne fakt, že taká zlatá tehla je v podstate nemenná materiálna vec. Dôvod, prečo si ju ľudia kupujú zrejme nie je ten, že by si od nej sľubovali nejaké biznis plány a mesačné finančné obraty. Pravdepodobne ju nemajú ani v pláne obratom predať. Takáto zlatá tehlička naopak prezentuje relatívne nemenný, ale stály majetok. A to je v dnešnej dobe veľmi dôležité.

placka na koberci

Práve ekonomické a finančné otázky sú strašiakom dnešnej doby. Ten reálny pocit, kedy euro, dolár, koruna,… môžu mať o niekoľko rokov nižšiu hodnotu, ako je tomu dnes. Že náš nahromadený peňažný majetok môže mať o niekoľko dekád rokov podstatne nižšiu hodnotu, a tým pádom nás nezabezpečí podľa našich plánov. Práve investičné zlato a jeho stálosť považujú viacerí investori za efektívnu záchranu pred možným oslabením ekonomiky, pred prepadom akcií, či napríklad pred spomenutým poklesom peňažnej meny.
Svoj názor k hromadeniu tohto vzácneho kovu by určite vedeli http://www.pobezovice.cz/mesto/vedeli-jste-ze/ povedať aj svetové mocnosti, akými sú Rusko či Čína. Od veky vekov sebestačné krajiny, ktorých skepticizmus voči novodobému kapitalizmu je v určitom zmysle sympatický. Práve Rusko ako aj Čína veda, prečo za posledných cca 10 rokov nahromadili obrovské zlaté zásoby. Je to ich strategická pozícia, v ktorej vidia spoľahlivé rezervy, zároveň chcú s nahromadeným zlatom vytvoriť silnú konkurenciu voči súčasnej a budúcej hodnote amerického doláru.

zlatá cihla

  • Ak sa hodnota doláru zníži, vzrastie cena za zlato.

Kde sa však na Slovensku oplatí kúpiť zlaté tehličky alebo mince?
Pretože NBS (Národná banka Slovenska) investíciu do zliatin vo svojich službách nezahŕňa. V prípade mincí poteší Mincovna Kremnica numizmatikov, ale investorov, čo hľadajú zlato takisto nie. Rovnako sa neoplatí veriť rôznych obchodným schémam a neznámym obchodným spoločnostiam. Najprístupnejšiu cestu k zisku zlatých tehál alebo mincí predstavuje mincovňa, resp. odborná predajňa, ktorú nájdete aj v Bratislave na Dunajskej ulici 68.