Moderná prilba vám účes nezničí

Motorkári telom aj dušou sa každý rok nevedia dočkať jari a leta, pretože akonáhle slniečko vycerí zúbky, hneď vysadajú na svojho dvojkolesového tátoša a vydávajú sa na dobrodružnú cestu krajinou. Aj v zime má jazdenie svoje čaro, no vychutnať si ho dosýta je určite lepšie počas letných dní a teplých večerov, kedy je vzduch nasýtený vôňami a príjemný vánok ovieva tvár. V zime je to trocha zložitejšie, lebo počasie si vyžaduje viac vrstiev či iný typ oblečenia, ale jar a leto sú v tomto milostivejšie.

5d966b2c4b6507020770d9ae

Vlastniť motorku znamená žiť aj iným štýlom života, pretože jazda na nej si pýta aj patričné vybavenie čo sa oblečenia týka, aby bol celkový dojem a štýl zachovaný. K odevom, ktoré sú vhodné pri jazde na motorke, neodmysliteľne patrí prilba. Bez nej nie je bezpečné vyjsť na cesty, spĺňa funkciu ochrany hlavy v prípade nárazu pri zrážke či nehode, a to je už dosť vážny argument na to, aby si ju jazdec na akomkoľvek type motorky prilby na motorku ls2 ff399 zadovážil. Vývoj sa však nezastavil ani v tejto oblasti a dnešné prilby sa s tými spred niekoľkých desaťročí nedajú ani porovnať. Ich vypracovanie je na vysokej úrovni a vývojári pri ich navrhovaní zohľadnili mnoho okolností.

žena s prilbou

Dnes si priblížime prilbu na motorku LS2 FF399 VALIANT, ktorá je novinkou vo svojej triede. Ide o modernú prilbu, ktorá má systém s rýchlym mechanizmom vyklápania a tiež slnečnú clonu. Spája sa v nej otvorená a integrálna prilba v jednom. Z integrálnej prilby, kedy je bradová časť celkom dole, sa dá jednoduchým pohybom ruky razom urobiť otvorený typ prilby tak, že ju preklopíme úplne dozadu až do takej polohy, že netrčí hore, ale dokáže sa prispôsobiť jej aerodynamickému tvaru, takže je neviditeľná. Vyrobená je z ľahkého materiálu Kinetic Polymer Alloy, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči nárazu a prerazeniu, má špeciálnu úpravu plexi proti poškriabaniu, vnútorná strana je vyberateľná, má hypoalergénnu úpravu a je možné ju prať. Vetranie zabezpečené regulovanými vstupmi, predprípava na bluetooth systém či zapínanie prostredníctvom rýchlospony, to všetko z tejto prilby robí kvalitný a cenovo výhodný model, ktorý osloví aj toho najnáročnejšieho jazdca.