Kopané bazény – luxus, ktorý si môžete dopriať!

Bazén je projekt, o ktorom už možno dlho snívate a ponúkajú nespočetné množstvo hodín zábavy a relaxácie pre všetkých – od malých až po starších ľudí. Nič nie je lepšie, ako prísť v lete z práce Kopané bazény sú perfektnou investíciou do vášho majetku, pretože sú trvalo inštalované. Bazény sú dostupné v rôznych tvaroch, veľkostiach, štýloch a prevedeniach. Niektoré sa používajú na konkrétne účely, ako napríklad plavecké bazény. Výber kopaného bazénu môže ovplyvniť veľkosť pozemku, dostupný priestor, rozpočet, pôda, slnečné žiarenie i využitie bazénu.

bazén

Krok za krokom k novému bazénu

Ak ste sa rozhodli pre kopaný bazén, poradíme vám, aké kroky treba podniknúť, aby ste sa mohli kúpať vo vašom vytúženom bazéne spolu s blízkymi či kamarátmi.
1.krok: zoznámte sa s dodávateľom: vyberte si vhodného dodávateľa bazéna a naplánujte stretnutie, aby ste prediskutovali vaše požiadavky, teda typ bazénu, ktorý chcete, vrátane tvaru a ďalších funkcií, ako sú šmýkačky.
2. krok: rozloženie vo vašom dvore: dodávateľ spoločne s vami vytvorí plán bazéna a prispôsobí tvar bazénu vašej záhrade. Je potrebné identifikovať všetky podzemné inžinierske siete, ako sú vodovodné potrubia, elektrické vodiče, zavlažovanie.
3. krok: vykopanie jamy: keď bager dorazí na váš pozemok, konečne sa začne reálne stavať bazén. Dĺžka kopania jamy závisí od podmienok na pozemku, teda prístupnosť, hĺbka dna. Ak sú na pozemku veľké predmety, ako kamene, na odstránenie sa použije bager. Neskôr pracovníci budú kopať ručne.
4. krok – inštalatérske práce – jednou z výhod kopaného bazéna je jeho vnútorná inštalácia. Na rozdiel od nadzemných bazénov sú podzemné potrubia pre filtráciu a vykurovanie uložené v zemi. Kopané bazény si vyžadujú oceľovú kostru z hľadiska pevnosti betónu.

venkovní bazén

5. krok – betónovanie bazéna – je potrebné zhotoviť betónovú dosku a vybudovať konštrukciu celého bazénu. Keď to bude uložené a zaliate betónom, je potrebné, nechať niekoľko dní stuhnúť betón. Nasleduje murovanie stien bazéna a ich omietnutie.
6. krok – hydroizolácia a pripevnenie fólie na steny bazénu – aby ste svoj bazén ochránili pred poškodením od kameňov, je potrebné pripevniť fóliu na steny bazénu.
7. krok – napustenie bazéna – váš nový kopaný bazén je potrebné napustiť vodou. Je nevyhnutné byť pri napúšťaní bazénu, aby ste mohli odsledovať, či sa niekde netvoria bublinky.
8. krok – úprava okolo bazénu – k dokonalému bazénu je nevyhnutné obložiť okolie bazénu dlaždicami, na ktoré si môžete umiestniť lehátko a môžete tráviť horúce dni pri bazéne.
Ak hľadáte spoľahlivého dodávateľa kopaného bazéna, navštívte webovú stránkuhttp://exterierstav.sk/.