Amatérska geológia

Požadované vybavenie
Skvelá vec, pokiaľ ide o zber skál, je to, že väčšina ľudí zvyčajne začne zbierať bez toho, aby si uvedomila, že sa skutočne podieľajú na hobby. Väčšina ľudí len uvidí super skalu na zemi a zodvihnú ju, pretože to vyzerá pekne a chcú ju len vlastniť. Faktom je, že pre amatérskych geológov je celkom bežné, že chodia na pole s niečím málom, ako je vytrvalosť a najlepšie zámery.

krystal

Ale potom si uvedomíte, že lov po skalách je celkom zábavný, ale čo presne sú tie skaly, ktoré stále zbierate. Prvé a najjednoduchšie vybavenie, ktoré by mali všetci hľadači skál nosiť po celý čas, je poznámkový blok a ceruzka. Toto je jednoduchý spôsob ako napísať dátum, miesto a komentáre k exkurziám a vzorkám minerálov, ktoré sme našli.

Odporúča sa číslovať každú z nájdených vzoriek, ako aj vytvoriť kartu, na ktorej uvedieme, ktorý minerál je aký a aké sú jeho zaujímavejšie vlastnosti. Navyše vidieť tieto charakteristiky, najmä najmenšie identifikačné faktory, zväčšovacie sklo je fantastický nástroj, ktorý uľahčí videnie tých menších detailov, čo umožní identifikáciu určitých minerálov.

Pri zbere vzoriek budeme potrebovať noviny, aby sme obklopili jednotky a tak zabránili tomu, aby sa zhoršili a zničili. Geologické kladivo, alebo kladivo a studený sekáč alebo skalný sekáč je absolútne nevyhnutné, keď musíte rozbiť skalky od seba, aby ste získali vzorky minerálov, ktoré si chcete zbierať. Keď je bezpečnosť taká dôležitá, je veľmi dôležité nosiť ochranné okuliare, ktoré ochránia oči pred možnými malými úlomkami, ktoré sa vytvoria, keď sú kamene zlomené kladivom. Verte mi, nie je nič horšie ako mať niečo v oku.

křemen

Rukavice sú ďalšími jednoduchými bezpečnostnými opatreniami, aby ste sa pri manipulácii s horninami vyhli zraneniu.
Je zrejmé, že prvými dôležitými úvahami je, aby sme nechodili sami. Mali by ste vždy ísť v sprievode do podzemného priestoru a odporúča sa, aby sa celá skupina nedostala do bane v rovnakom čase, pretože je dôležité, aby niekto zostal čakať vonku. Bane, ktoré nie sú v prevádzke, môžu predstavovať vážne nebezpečenstvo a v niektorých prípadoch môžu existovať skutočné riziká kolapsu. Je povinné dbať na bezpečnosť.