Aké stoličky vybrať do pivnej záhrady?

Stoličky pre pivnú záhradu sú kľúčovým prvkom jej vybavenia. Musia mať množstvo funkcií, ktoré umožnia ich dlhodobé používanie. Okrem typicky utilitárnych aspektov musia byť v prípade elegantných reštaurácií a kaviarní so záhradami aj elegantným doplnkom interiéru. Všetky stoličky by mali byť rovnaké, aby sa zabránilo menej elegantnému doplneniu pracovných stoličiek. Ponuka stoličiek do pivných záhrad je veľmi široká, ale ktoré si vybrať, aby ste boli spokojní?

Čo potrebujete vedieť pred kúpou stoličiek do pivnej záhrady?

Je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Predovšetkým sa tieto stoličky budú používať vonku, takže musia byť ťažké, aby ich prípadný vietor nerozhýbal, takže ľahké plastové stoličky môžu byť problematické. Po druhé, musia byť odolné voči poveternostným podmienkam vrátane dažďa, čo znamená, že výber elegantných látkových stoličiek sa môže pri prvom daždi ukázať ako veľká katastrofa. Nezabúdajte, že sezóna pivných záhrad trvá menej ako pol roka, preto sa oplatí, aby sa stoličky dali počas zimy pohodlne uložiť jedna na druhú a aby zaberali čo najmenej miesta.

pivní zahrádka

Aké stoličky vybrať do pivnej záhrady?

Kovové stoličky s dreveným povrchom sú čoraz obľúbenejšie. Sú nepochybne dobrou voľbou, pretože spĺňajú prakticky všetky potreby. Sú pomerne ťažké, takže vietor s nimi nepohne. Keď ich položíte jednu na druhú, nezaberú veľa miesta, takže ich uskladnenie počas zimnej sezóny nebude príliš náročné. Okrem toho je kov s dreveným sedadlom odolný voči poveternostným vplyvom a ani pri lejaku alebo krupobití sa nepoškodia ani nenamočia vodou, ktorá jednoducho stečie zo stoličiek. Samozrejme, pokiaľ sú stoličky dobre impregnované. Ich čistenie je tiež veľmi jednoduché, a pokiaľ ide o pohodlie, na sedadlo môžete vždy položiť mäkšiu podložku. To však neznamená, že všetky ostatné stoličky zlyhajú. Plastové stoličky sú stále obľúbené, ale vo veternom počasí ich musíte schovať do priestorov (čo mimochodom nie je až taký problém, pretože sú ľahké).

Dobrou voľbou sú aj stoličky z materiálov, ktoré neabsorbujú vodu. Najčastejšie sú vyrobené z technorattanu. Základom takejto stoličky je samozrejme rám, ktorý je zvyčajne vyrobený z ocele. Ide o jeden z najelegantnejších (a veľmi pohodlných) typov stoličiek do pivných záhrad, ktoré sa často vyberajú do miest, ako sú rušné staré mestá alebo elegantné reštaurácie a kaviarne.

Výber správnych stoličiek určite nebude najľahšia úloha. Na trhu je k dispozícii naozaj veľa modelov a každý z nich má svoje výhody a nevýhody. Pred konečným rozhodnutím je dobré premyslieť si, čo skutočne potrebujeme a čo bude v našom prípade najlepšie fungovať. Takto nám nábytok bude slúžiť dlhé roky.