Starostlivosť o hokejové rukavice určite nepodceňujte

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, koľko toho na sebe nosia hokejisti? Pri pohľade na nich sa častokrát čudujeme, aká ťažká musí byť ich výstroj a že sa v nej dokážu tak obratne hýbať. Hokejová výstroj musí byť nielen hrubá, ale aj bezpečná a vyrobená z materiálov, ktoré hráča zbytočne nezaťažujú. Jedna vec je to, aby hokejová výstroj hráčovi sedela dokonale, druhá vec je starostlivosť o ňu. Vezmite si také hokejove rukavice. Hráč ich má na sebe počas celého tréningu i zápasu. Ruky sa zvyknú potiť a tým pádom zostanú rukavice vo vnútri mokré. To už ale predbiehame. Poďme si postupne predstaviť, ako sa správne starať o hokejové rukavice. 

hokejové rukavice
 

Ako správne vybrať hokejové rukavice?

 
Výber rukavíc na hokej sa môže zdať ako malina, no opak je pravdou. Ruky každého človeka sú iné, preto nemôžete čakať, že vám bude sedieť prvá rukavica, ktorú si nasadíte. Vyberať by ste mali podľa veľkosti, tvaru a materiálu. Čo sa týka materiálu, spravidla sú na trhu dostupné hokejové rukavice vyrobené zo syntetickej kože alebo z nylonu. Pýtate sa, prečo sa pravá koža nahrádza syntetickou? Z veľmi jednoduchého dôvodu. Syntetická koža je totiž oveľa odolnejšia a lepšie sa udržiava. Takisto dokáže efektívnejšie odvádzať pot. Z tvarov máte na výber anatomicky tvarované, skosené rukavice alebo hokejové rukavice v rovnom hlbokom strihu. Dbajte na to, aby ste si vybrali rukavice na hokej od overeného výrobcu. Nesnažte sa zbytočne ušetriť a myslite na to, že ide v prvom rade o vašu ochranu. 
 
lední hokej

Pri správnej starostlivosti vám hokejové rukavice vydržia roky

 
Možno si myslíte, že o rukavice na hokej sa nie je nutné starať. Správnou starostlivosťou však docielite to, že vás budú chrániť počas niekoľkých sezón. Po každom tréningu by ste mali rukavice poriadne vysušiť. Počas hry sa vám potia ruky, dotýkate sa ľadu a držíte hokejku. Rukavice na hokej je preto potrebné dezinfikovať nielen zvonku, ale najmä zvnútra. Ideálne bude, ak použijete dezinfekčný sprej a tiež detský púder. Ten zamedzí vzniku rôznych plesní a ekzémov. Starostlivosť určite nepodceňujte a venujte jej dostatočnú pozornosť.
 
Všetko podstatné o hokejových rukaviciach nájdete na webovej stránke https://www.hokejovekorcule.sk/. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup