Sila peňazí v minulosti a dnes

Neviem či sa už niekto z vás zamyslel nad silou peňazí. Ja som sa nad tým už viackrát zamýšľala a prišla na zopár zaujímavých vecí. Veľmi zaujímavé je to najmä pri porovnaní minulosti a dnešnej situácie. Sila peňazí sa v súčasnosti výrazne líši od toho ako to bolo v minulosti. Neviete ako? Tak určite čítajte ďalej!

pokladnička

V čom vidím hlavný problém je určite to, že sa nám zvýšili potreby. V minulosti ľudia určite nepotrebovali toľko vecí ako potrebujeme ku svojmu životu dnes. Musíme mať plné šatníky oblečenia a plné kúpeľne dekoratívnej kozmetiky. Naozaj toto všetko potrebujeme ku svojmu životu? Ja si myslím, že určite nie. Sami sme si vytvorili premrštené potreby. Toto všetko sa však odráža aj v našich peňaženkách.
V minulosti nebola lepšie nastavená vláda alebo výška príjmov. To prečo sa mali ľudia lepšie bolo v ich skromnosti a zmýšľaní. Za dnešnú situáciu môžeme viac menej sami. Vytvorili sme si potreby, ktoré niekedy neexistovali. Žijeme v dobe kedy sa nakupovanie stalo najobľúbenejšou záľubou a to nie len u žien. Stále potrebujeme nový nábytok a rekonštrukciu bytu či domu. Potrebujeme nové oblečenie a v nákupných centrách trávime väčšinu voľného času.

Za jeden večer v bare či na káve s kamarátkou dokážeme minúť zopár desiatok eur.  Toto všetko ma za následok to, že sa sťažujeme na svoje príjmy. Máme neustále pocit, že zarábame málo. Nie je to však a o veľkosti príjmu ale o našich prevýšených potrebách.

účtenky

Presne to isté platí aj pri jedle. V minulosti si ľudia pestovali množstvo vecí doma a nemali až takú pestrú stravu. Im to však stačilo. To len my v dnešnej dobe máme „bio“ alebo „raw“ stravu, ktorá nás stojí veľké množstvo peňazí. Mali by ste sa najprv zamyslieť nad veľkosťou svojich potrieb a až tak hodnotiť výšku svojho príjmu. Nezmenil sa príjem ale iba nároky a zmýšľanie ľudí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup