Nemecká polícia uzavrela hlavnú nelegálnu obchodnú stránku „darknet“

Stránka „Wall Street Market“ (WSM) umožnila obchod s kokaínom, heroínom, konope a amfetamínmi, ako aj ukradnuté údaje, falošné dokumenty a škodlivý softvér.
 
Šifrovaná platforma mala viac ako jeden milión zákazníckych účtov, viac ako 5 000 registrovaných predajcov a viac ako 60 000 predajných ponúk, podľa prokurátorov vo Frankfurte a vyhlásení vyhlásených americkými prokurátormi na federálnom súde v Los Angeles.

chodba
 
"WSM pôsobil ako bežná internetová stránka elektronického obchodu, ako je eBay a Amazon. Jej jediná existencia však bola zameraná na obchodovanie s pašovaním," uviedol prokurátor USA.
 
Traja nemeckí správcovia WSM boli zatknutí, zatiaľ čo štvrtý muž – brazílsky, ktorý pôsobil ako on-line sprostredkovateľ pre internetovú stránku – bol sledovaný v Brazílii.
 
Okrem toho dvaja prokurátori v USA uviedli, že najlepšími predajcami WSM a veľkými drogovými dílermi pôsobiacimi v Los Angeles boli zatknutí aj v medzinárodnej operácii, ktorá zahŕňala Europol, nemeckú a holandskú políciu a FBI.
 
Spoločnosť WSM, ktorá bola uvedená na trh v roku 2016, sa za posledné tri roky rozrástla na najväčšie stránky spoločnosti darknet po odstavení známych trhov AlphaBay a Hansa.

deepweb
 
Táto stránka bola prístupná cez šifrovanú sieť Tor, ktorá chránila zákazníkov pred detekciou a transakcie boli uskutočnené s krypto menami Bitcoin a Monero.
 
Ponúka rozhrania v šiestich jazykoch – v angličtine, nemčine, španielčine, francúzštine, portugalčine a taliančine – a mnoho rôznych kategórií pre tovar, vrátane liekov, šperkov, vybavenia a podpory pre podvody s kreditnými kartami, softvér a malware, okrem iného.
 
Jedna kategória predajcov sa podľa súdnych podaní jednoducho nazýva „podvod“.
 
Podobne ako právne online trhy, kupujúci by mohli vyhľadávať podľa produktov, popularity výrobkov, hodnotení dodávateľov, druhu platby a ceny.
 
Prevádzkovatelia údajne dostali provízie vo výške dvoch až šiestich percent hodnoty predaja.

Publikováno v Web