Duša fanúšika

Beží práve program roka pre priaznivcov hokeja. Je čas majstrovstiev sveta v hokeji. Sme hostiteľskou krajinou. Mesiace príprav sú na konci. Organizátori zvládli prípravu na výbornú. Ošiaľ majstrovstiev opantal nielen usporiadajúce mestá- Bratislavu a Košice- ale aj celú krajinu. Autá vyzdobené vlajkami, fanúšikovia oblečení do dresov. Čakáme opäť medailovú éru .
Medailové suchoty trvajú veľmi dlho. Posledných pár rokov sme ani nepostúpili zo základnej skupiny. Fanúšik ale chce veriť:

hokej

  • Teraz to bude iné!

 Aj komentátori navodzujú medailovú  atmosféru. Pripomíname si najlepšie roky nášho hokeja. Vynikajúci postup z C skupiny až po zlaté roky. Nechceme si pripustiť, že už pominuli.
 
Prvý zápas s USA vtiahol divákov opäť do nádeje, že sa to možno s týmto tímom podarí ! Rýchlosť, kombinačná schopnosť a prekvapivo technická hra s hokejkou vliala ľuďom nádej. Pri ceste v rannej električke na druhý deň ráno , vládla výborná nálada. Nikomu neprekážalo, že sa vezie práve do práce. Všetci nadšene rozprávali :

  • Vyhrali sme !

 Chlapci boli naše zlatíčka so skvelou hrou. Druhý zápas s Fínskom, nám ale veľa radosti nepriniesol. Prehrali sme. Ďalší deň v rannej električke sa názory rôznili, no tvrdili sme :

  • Dáme to !

Zápas s Kanadou nesie vždy príchuť dôležitosti. Skvelý začiatok, výborná kombinačná hra. Dav šalel . Všetci sme držali prsty hráčom. Smolným gólom necelé 2 sekundy pred koncom zápasu  sme prehrali 5:6.
 V rannej električke prevládlo nadšenie s našou hrou a nespokojnosť s rozhodcom. Všetci vedeli, že :

zápas

  • Musíme vyhrať s Nemeckom

 Štatistiky zápasov z minulosti nás mali varovať- nebude to také jednoduché ! A veru ani nebolo. Naša hra stratila presnosť prihrávok a hoci sme počtom striel na bránku viedli, hokej sa hrá na reálne góly, ktoré končia v branke. A v našej ich skončilo viac už v riadnom hracom čase ! Ešte dve minúty pred koncom sme viedli. Priznajme si, že posledná tretina bola zlá. Vylúčenie nášho hráča dalo vietor do plachiet súpera. Nielen že v závere po odvolaní brankára dali gól, ale pridali aj ďalší. Naše šance na postup sú už len teoretické.
 
V rannej električke panuje ticho. Sklamanie z hry v závere je obrovské Kdesi sa ozve :

  • Zle hrali !

  Zrazu to už nie sme my- sú to oni. Hráči a tréner ! Ak sa hráči snažia, odpúšťame im malé chybičky a berieme si ich úspechy za svoje. Vtedy nikto nepovie oni- hráči . Vtedy sa hovorí –my!
 
Taká je duša fanúšika očakávajúceho návrat zlatých čias. Prídu ?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup