Čo robia Briti vo voľnom čase najradšej?

Od pletenia až pozorovanie vtákov a všetko, čo si len dokážete predstaviť. Ak hľadáte tipy na trávenie svojho voľného času, tento zoznam vám zaručene poskytne inšpiráciu a určite si v ňom každý nájde to svoje.

maliny.jpg
 
1.Pletenie
Dnes je pletenie mnohými považované za hobby, aj keď v minulosti to bolo skôr remeslo. Matky učili pliesť svoje dcéry a takto sa to tradovalo z generácie na generáciu. Je to nielen zábavný spôsob, ako tráviť večerné hodiny pred krbom alebo televíziou, umenie pliesť má aj praktické využitie, pretože si môžete upliesť niečo pekné na seba alebo ako dekoráciu.
 
2.Varenie džemu
Ďalší koníček, ktorý má praktické využitie. Keď máte v záhrade veľa ovocia, prečo to nevyužiť? Zužitkujte ovocie a pripravte si chutný džem, ktorý určite oceníte počas zimných mesiacov. Zapojte do prípravy aj svoje deti a uvidíte, koľko zábavy si spolu užijete. Nič nenahradí domácu marmeládu na chlebíku na raňajky, alebo v domácich koláčoch či buchtách.
 
3.Pozorovanie vtákov
Ideálne hobby pre tých, ktorí chovajú veľkú lásku k prírode. Vyzbrojený dobrým ďalekohľadom a príručkou na identifikáciu vtáčích druhov, sa pozorovateľ môže ocitnúť vonku na čerstvom vzduchu a hľadať čo najviac rôznych druhov vtákov. Za predpokladu, že pozorovateľ vtákov je primerane oblečený a má obutú pevnú obuv, hľadať vtákov môže kdekoľvek v prírode.

známiky.jpg
 
4.Zberateľstvo
Ak nie ste práve dobrodruh, zberateľstvo bude to pravé pre vás. Človek môže zbierať takmer čokoľvek, na čo si len pomyslí, za predpokladu, že má nejaké peniaze nazvyš a schopnosť loviť vzácne veci, ktoré chce pridať do svojej zbierky.
Závisí od toho, čo chcete zberať, ale internet je skvelým miestom, kde môžete nájsť, čo hľadáte. Tento koníček môže byť dosť drahý, ale na začiatok môžete začať v malom.
 
5.Záhradka
Briti sú známy svojou láskou ku krásnym záhradám. Každý, kto má trochu miesta, môže si založiť aj keď len malú záhradu. Pestovanie kvetov je veľmi uspokojujúcim koníčkom a môže byť veľmi terapeutické. Pestovanie zeleniny je tiež skvelé, s tým, že má aj ďalšiu výhodu v podobe zásobovania domácnosti čerstvými produktmi. Či už sa rozhodnete vychutnať si vázy plné kvetov, ktoré ste sami vypestovali, alebo si vychutnať jedlo, ktoré z časti pripravené z dopestovanej zeleniny, záhradkárčenie je úžasným koníčkom.